Otočani v podaljšku strli odpor Toronta

Hokej 12. Dec 20237:38 0 komentarjev

V severnoameriški hokejski ligi NHL so bile v noči na torek na sporedu štiri tekme. New York Islanders so šele v podaljšku zlomili odpor Toronta, odločilni gol za zmago s 4:3 je prispeval Bo Horvat. Colorado je po hudem boju ugnal Calgary s 6:5, Dallas je bil boljši od Detroita s 6:3, Buffalo pa od Arizone s 5:2.

Horvat je zmagoviti gol dosegel po vsega 46 sekundah igre v petminutnem podaljšku, ko je izkoristil lepo podajo Mathewa Barzala. V rednem delu so za zasedbo iz New Yorka zadeli Brock Nelson, Casey Cizikas in Kyle Palmieri, izkazal pa se je tudi ruski vratar Ilja Sorokin s 37 obrambami.

V gostujoči kanadski ekipi je John Tavares, ki je bil med letoma 2009 in 2018 nosilec igre zasedbe iz New Yorka, dosegel gol in podajo, skupno pa je dosegel že svojo 1000. točko v ligi NHL. Z goste sta zadela še Auston Matthews in Morgan Rielly. Slednji je izenačujoči gol dosegel sedem sekund pred koncem rednega dela tekme, William Nylander pa je prispeval dve asistenci.

Napadalec Miro Heiskanen je bil osrednja osebnost ekipe iz Dallasa na dvoboju proti Detroitu. Štiriindvajsetletni Finec je za zmago v American Airlines Centru prispeval dva gola in podajo, Jason Robertson in Esa Lindell pa po gol in asistenco. Zasedba iz Detroita je v Teksasu doživela tretji poraz v nizu.

Največ golov v Denverju

Gledalci so največ golov videli v Denverju, kjer je Colorado ugnal Calgary s 6:5. Gostitelji so zadnjo tretjino začeli z zaostankom 3:5, nato pa so zaigrali sijajno in povsem zasenčili goste iz Kanade. V zadnjih 12 minutah sta najprej zadela Mikko Rantanen in Ross Colton, zmagoviti gol pa je dobre štiri minute pred koncem dvoboja dosegel Nathan MacKinnon.

Buffalo je brez večjih težav premagal Arizono s 5:2, najboljša posameznika pa sta bila Kyle Okposo in Eric Robinson. Oba sta dosegla po gol in dve podaji.

Kralji iz Los Angelesa, kjer blesti Slovenec Anže Kopitar, bodo v noči na četrtek gostili tekmece iz Winnipega. Kalifornijska zasedba je trenutno na tretjem mestu v zahodni konferenci, pred njo sta le ekipi Vegas Golden Knights in Vancouver Canucks.