Ovečkin odločil v Carolini, Colorado še bolj beži

Hokej 19. Mar 20227:47 0 komentarjev

Na sinočnjih šestih tekmah v najmočnejši hokejski ligi na svetu se je domače zmage nad Philadelphio veselila le Ottawa (3:1), na vseh ostalih so bila uspešnejša gostujoča moštva. Florida se je z zmago pri Anaheimu (3:0) vrnila na vrh vzhodne konference.

Pred petkovim večernim dogajanjem v ligi NHL sta bili na Vzhodu Carolina in Florida izenačeni po številu točk, zdaj pa so Panthers preskočili Hurricanes. To jim je prinesla zmaga nad Anaheimom, do katere je pot z dvema goloma že v prvi tretjini tlakoval Jonathan Huberdau. Carolina je na drugi strani po zaslugi Setha Jarvisa proti Capitals dvakrat povedla (1:0, 3:2), a se je Washington vselej vrnil in po kazenskih strelih tudi dobil. V tretji seriji je odločil kdo drug kot prvi zvezdnik ekipe iz ameriške prestolnice, Alex Ovečkin. Rus je že v tretji tretjini izenačil na 3:3.

Do novega slavja pa je prišla tudi vodilna ekipa Zahoda. Colorado je tekmo v San Joseju odločil že v prvi polovici, izid je po 35 minutah kazal 4:0 za goste. Nadaljevanje je bilo le še rutinsko, Avalanche pa je s tretjo zaporedno še pobegnil na vrhu lestvice, saj je Calgary tokrat izgubil proti Buffalu. V rednem delu golov ni bilo, v podaljšku pa je po dobrih treh minutah po veliki napaki vratarja Plamen odločil Tage Thompson.