Philadelphia ohladila Dallas, Dragić najbolje po vrnitvi

Košarka 19. Mar 20227:13 > 7:51 0 komentarjev

Za Luko Dončićem je v primerjavi s predstavami v minulih dveh mesecih povprečen večer. Mladi Ljubljančan je kljub temu v slabih 35 minutah na parketu vpisal dvojnega dvojčka, blizu je bil trojni. A 17 točk, 7 skokov in 10 asistenc tokrat ni bilo dovolj za zmago Dallasa, Philadelphia je bila boljša s 111:101. Zelo blizu dvojnemu dvojčku, prvemu po vrnitvi na parkete, pa je bil ob zmagi Brooklyna proti Portlandu (128:123) tudi Goran Dragić.

Luka Dončić nas je v zadnjem obdobju tako razvadil s svojimi predstavami, da večer, ko mu do trojnega dvojčka zmanjkajo le trije skoki, lahko označimo povprečnega zanj. Slovenski superzvezdnik je bil tokrat drugi strelec Dallasa, več točk (23) je dosegel Jalen Brunson.

A Teksašanom to ni pomagalo, na gostovanju pri tretji ekipi Vzhoda sta bila James Harden (24 točk, 12 asistenc) in Joel Embiid (32 točk, 8 skokov) še bolj razpoložena, kar je bilo dovolj za zmago 76ers. Dallas je po treh zaporednih zmagah tokrat parket zapuščal brez novih točk, a kljub temu ostaja na petem mestu v zahodni konferenci.

Varovanci Jasona Kidda so bili sicer v prvem polčasu povsem enakovreden tekmec, na odmor so odšli s petimi točkami zaostanka. Philadelphia je tik pred koncem tretje četrtine prednost povišala na 11 točk, v zadnji pa je to le še povečala. Ob izidu 101:81 za domače je bila tekma odločena, Mavericks pa je uspelo rezultat do konca vsaj delno znižati. Naslednja tekma čaka Dallas že danes ponoči, ko bo ob polnoči po slovenskem času gostoval pri Charlottu.

Vrnitev Brooklyna po -18

Nekaj več odmora pa bo imel do naslednje tekme Goran Dragić. Nekdanji slovenski kapetan je po porazu proti Dallasu, ko je dosegel 21 točk – največ po vrnitvi na parkete lige NBA – tokrat odigral najučinkovitejšo tekmo za Brooklyn. Ljubljančan je v dobrih 36 minutah prispeval 9 točk, 2 skoka in 10 asistenc in se zelo približal dvojnemu dvojčku.

Skupaj s predstavo Kevina Duranta (38 točk, 6 skokov, 6 asistenc), Setha Curryja (27 točk) ter Bruca Browna in Andreja Drummonda (oba po 17 točk) se je Gogi lahko veselil zmage Nets s 128:123. Uspeh, s katerim Mrežice ostajajo na osmem mestu Vzhoda, so si zagotovile po zaslugi odlične zadnje četrtine, saj so na začetku tretje zaostajale že za 18 točk (64:82). Toda učinkovita igra v zaključku tretjega in celotnega četrtega dela jim je prinesla 37. zmago v sezoni.

Na ostalih tekmah je presenetila Atlanta, ki je s 30 točkami Bogdana Bogdanovića prekinila niz štirih zaporednih zmag Memphisa (120:105), Denver pa je kljub 32 točkam Nikole Jokića po podaljšku izgubil proti Clevelandu. Z dodatnim igralnim časom se je končala tudi tekma v Torontu, kjer so zmago po 36 točkah LeBrona Jamesa izvlekli igralci Los Angeles Lakers. Zmagali sta tudi vodilni ekipi obeh konferenc, Phoenix doma proti Chicagu (129:102), Miami pa prav tako  v domači dvorani proti Oklahomi Ctiy.