Pingvini zadovoljni iz Chicaga, Columbus ugnal panterje

Hokej 21. Nov 20227:55 0 komentarjev

Sinoči sta bila v ligi NHL na sporedu le dva obračuna. Zanimivo, oba sta se končala z rezultatom 5:3: Columbus je na domačem ledu presenetil Florido, Pittsburgh pa je bil boljši od Chicaga.

Na obračunu med modrimi jopiči in panterji so se prvega vodstva veselili gostje s Floride, ko je v 8. minuti zadel Matthew Tkachuk, a na odgovor domačih ni bilo treba čakati dolgo, izid je v 12. minuti poravnal Jegor Činakov. To je bil tudi izid po prvi tretjini, ekipi pa sta s po golom v drugi še naprej nadaljevali izenačen tek.

Tekma se je v korist Columbusa prevesila v zadnji tretjini, ko je najprej z igralcem manj zadel Sean Kuraly, na 5:2 pa sta povišala Johnny Gaudreau in Boone Jenner. Zgolj za lepotni popravek je v zadnji minuti poskrbel Colin White in postavil končni izid.

Za Florido je to tretji poraz v nizu in ostaja pri 20 točkah, Columbus pa je zmagal še tretjič na zadnjih štirih tekmah. S 15 točkami se je otresel zadnjega mesta Vzhoda in skočil na 14., pred Buffalo in Ottawo.

Nekoliko drugačen razplet so navijači videli v Chicagu. Domači Blackhawks so slabo odprli tekmo in se že po 64 sekundah znašli v zaostanku – za Pittsburgh je bil natančen Brock McGinn. Pingvini so prednost obdržali do prvega odmora, po njem pa hitro povedli s 3:0.

Hokejisti iz vetrovnega mesta so se kljub šoku odlično pobrali in prek Khaire in Kana v 37. minuti znižali na 2:3. Zaostanek enega gola so nato lovili skoraj celo zadnjo tretjino, ko je v 56. minuti izid poravnal Philipp Kurashev. A veselje domačih je že 57 sekund pozneje pokvaril Sidney Crosby (junak tekme z golom in tremi asistencami), zmagovalca pa je z golom v prazno mrežo odločil Jeff Carter.

Gol Crosbyja za 4:3:

Za Pittsburgh je bila to tretja zmaga v nizu, z 21 točkami je na 9. mestu Vzhoda, a le tri točke za tretjim Torontom. Chicago pa je izgubil še četrtič zapored, s 15. točkami je 13. na Zahodu.

Edini slovenski predstavnik v ligi NHL bo na delu znova v noči na sredo, ko bo s svojimi Los Angeles Kings ob 4.30 gostil New York Rangers.