Angers še drugo leto zapored končal evropske sanje Jesenic

Hokej 20. Nov 202218:36 > 18:36 0 komentarjev

V zadnji, odločilni tekmi 3. kroga kontinentalnega pokala so hokejisti Jesenic v Cardiffu po zmagi nad latvijsko Zemgale Jeglavo (2:1) in porazu proti domačinu (0:3) danes doživeli še drugi neuspeh. Angers je bil boljši s 4:1 in končal pot železarjev v tem tekmovanju, Francozi pa skupaj z Valižani napredujejo na finalni turnir.

Četi Gabra Glaviča je le zmaga po rednem delu tekme prinašala napredovanje na finalni turnir kontinentalnega pokala. A že prva tretjina, v kateri je Angers kar z 22:2 nadstreljal Jesenice, ob tem pa ob odmoru vodil z 2:0, je nakazala, da je pred železarji zelo zahtevna naloga.

To se je izkazalo tudi v nadaljevanju, glede na razmerje strelov se je končalo s častnim porazom rdečih (1:4), častni gol je dosegel Patrik Rajsar. Jesenice tako turnir v Cardiffu končujejo z dvema osvojenima točkama (za petkovo zmago po podaljšku proti Zemgale Jelgavi), s tem pa se končuje tudi njihova evropska pot v sezoni 2022/23. Že z uvrstitvijo v polfinale so dosegli največji uspeh slovenskih klubov v tem tekmovanju. Angers, ki je Jesenice na nižji stopnji kontinentalnega pokala premagal že lani (9:1), pa poleg Cardiffa napreduje v odločilni del tekmovanja.

Uvodnih 10 minut za pozabo

Jesenice so tudi na tretji tekmi na tem turnirju dopustile tekmecu, da je povedel. Angers je že v peti minuti izkoristil izključitev Erica Panceta, ko je v napadalno tretjino zadrsal Matthew Prapavessis in z odlično diagonalno podajo zaposlil Zacka Torquata. Ta je plošček hitro poslal pred vrata, kjer je iz bližine za 1:0 zadel Brendan Harms.

Francoske vojvode (Ducs) se po doseženem zadetku niso ustavljale, še naprej se je igra večinoma odvijala pred vrati Anttija Karjalainena. Finski vratar v dresu železarjev je drugič klonil v 10. minuti, ko ga je premagal še Tommy Giroux in postavil izid prvega dela tekme.

Rajsar vlil nekaj upanja

Angers je svojo premoč uveljavil tudi v nadaljevanju tekme, ko je v 23. minuti krasen zadetek z bekhendom dosegel Philipe Halley. Jeseniška barka se je začela potapljati, za žarek upanja pa je v 27. minuti poskrbel Patrik Rajsar. Po borbi Jaše Jenka za vrati je plošček prišel do Ožbeja Repa, ta pa ga je oddal do Rajsarja, ki je s strelom s prve znižal na 1:3.

Kljub očitni premoči francoskih podprvakov (v tem delu tekme 14:3 v strelih) je bil to tudi rezultat na semaforju pred drugim odhodom v garderobe.

V zadnjem delu gol le v prazno mrežo

Jeseničani se kljub zaostanku niso predajali in kljub trem kaznim v tretji tretjini so še naprej upali, da jim uspe podoben preobrat kot v petek proti Latvijcem. Morda bi se srečanje končalo drugače, če bi Eric Pance v 52. minuti izkoristil protinapad dveh proti enemu, a se Evan Cowley ni pustil premagati. Sadov ni obrodila niti igra brez vratarja v zaključku, še več, z golom v prazno mrežo je zmago potrdil Cedric di dio Balsamo. Glede na končno statistiko (v strelih kar 48:15 za Angers) je bila zmaga Francozov zaslužena, železarji pa so se dobro upirali. Blestel je vratar Antti Karjalainen, ki je ubranil kar 94 odstotkov strelov (44/47).

“Vedeli smo, da nas v finale pelje samo zmaga. S tem smo se pripravili na tekmo in dali vse od sebe, a nam ni uspelo. Za nami je zelo zahteven turnir, odigrali smo tri tekme v treh dneh, med včerajšnjo in današnjo je minilo manj kot 24 ur. Borili smo se, a nam je malce zmanjkalo v disciplini igre. Posledice so številne izključitve, kar nam je ubijalo ritem. Nismo mogli dovolj napadati, da bi lahko ujeli tekmeca. Domov gremo lahko z dvignjeno glavo, saj smo vedeli, da nas čakajo zahtevni nasprotniki iz težjih lig. Eno tekmo smo zmagali, dve pa izgubili. Vemo, kje smo mi, kje so oni. Gremo se naprej boriti v alpsko ligo,” je po tekmi dejal Luka Ulamec.

Jesenice so tako še pred zadnjo tekmo (Cardiff je po začetnem zaostanku izvrsten domači turnir potrdil z zmago s 5:2 nad Zemgale Jelgavo) ostale brez možnosti za napredovanje. Tam bosta iz skupine E nastopila Cardiff in Angers, iz skupine F pa sta si pot na zaključni turnir (13.-15. januar) zagotovila slovaška Nitra (gostiteljica turnirja) s tremi zmagami in Asiago z dvema. Na tretjem mestu pa je obstala poljska Unia Oswiecim, ki jo vodi nekdanji jeseniški trener Nik Zupančič.

Železarje pa po vrnitvi v domovino čakata dve domači tekmi – v okviru AHL v četrtek v dvorano Podmežakla prihaja Unterland, dva dni pozneje pa še druga ekipa Linza.

Kontinentalni pokal, 3. krog

SKUPINA E, Cardiff

Nedelja, 20. november:

Angers Ducs – Sij Acroni Jesenice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Strelci: 1:0 Harms (Torquato, 5.), 2:0 Giroux (Charbonneau, 10.), 3:0 Halley (Ross, di dio Balsamo, 23.), 3:1 Rajsar (Jenko, Rep, 27.), 4:1 di dio Balsamo (60.)

Cardiff Devils – Zemgale Jelgava 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

4. Kremenčuk 3 – 0

Iz vsake skupine na finalni turnir napredujeta prvi dve ekipi.

ŽE ODIGRANO

Sobota, 19. november:

Zemgale Jelgava – Angers Ducs 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Sij Acroni Jesenice – Cardiff Devils 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Strelci: 0:1 Duggan (Brittain, Crawford, 18.), 0:2 Martin (Cox, Thompson, 26.), 0:3 Sanford (Cox, Crawford, 52.).

Petek, 18. november:

Zemgale Jelgava – Sij Acroni Jesenice 2:3 po podaljšku (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)
Strelci: 1:0 Stradienks (Rullers, Petrovics, 33.), 2:0 Rokis (Bernhards, 46.), 2:1 Jenko (Rep, 49.), 2:2 Polcs (Svetina, Jenko, 55.), 2:3 Pance (63.).

Cardiff Devils  – Angers Ducs 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)