Po loteriji konec niza Kopitarjevih, Ovečkin za zgodovino

Hokej 24. Dec 20227:47 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči na 24. december gostovali pri Arizoni in po kazenskih strelih morali priznati premoč kojotom. To je za kralje prvi poraz po štirih zaporednih zmagah. Anže Kopitar se v skoraj 23 minutah na ledu ni vpisal v statistiko.

Po treh zaporednih tekmah v domači Crypto.com Areni so se Los Angeles Kings znova podali na gostovanje. K Arizoni so se podali polni samozavesti, saj so poleg treh domačih slavij predtem led zmagovito zapuščali tudi v Bostonu in so se na lestvici zahodne konference dvignili že na drugo mesto. Čeprav so tri od štirih zmag dosegli po podaljških ali kazenskih strelih, pa so šele drugič v sezoni (prvič po začetku novembra) uspešno povezali štiri zmage zapored.

Prav po loteriji pa se je ta niz sinoči končal. Na gostovanju pri Arizoni Coyotes so gledalci videli izenačeno v tekmo. V prvi tretjini so imeli domačini rahlo premoč, ki so jo z golom Nicka Schmaltza tudi kronali v 10. minuti. V drugi smo na ledu videli veliko boljše kralje, kar se je vrsti Todda McLellana obrestovalo v 32. minuti, ko je igro z igralcem več izkoristil Alex Iafallo.

Na žalost prisotnih v Mullett Areni sta bila tokrat odlično razpoložena oba vratarja – Jonathan Quick je pri Kingsih zbral 23 obramb (95,8%), še malce boljši pa je bil čuvaj mreže pri Arizoni Karel Vejmelka (26 obramb, 96,3-odsotna uspešnost). Zato sta bila to edina gola, ki smo jih videli v 60 in nato tudi 65 minutah.

O zmagovalcu je odločala loterija kazenskih strelov, pri kateri je bil od šestih poskusov natančen le Nick Bjugstad in dve točki sta ostali doma. Kralji, pri katerih je Anže Kopitar na ledu preživel 22 minut in 40 sekund, v tem času proti vratom tekmeca enkrat sprožil, šele prvič letos izgubili po izvajanju ‘penalov’. Z le eno osvojeno točko jim je na lestvici zahodne konference na drugem mestu za dve ušel Dallas, ki je tokrat slavil proti Montrealu (4:2). Na vrhu je še vedno Vegas, ki je tokrat po kazenskih strelih (5:4) premagal St. Louis.

Zgodovina v ameriški prestolnici

Prav poseben večer pa je za napadalcem Washingtona Alexandrom Ovečkinom. 37-letni Rus je pri zmagi Capitals nad Winnipegom dosegel dva gola, s čimer se je na strelski lestvici vseh časov po številu zadetkov prebil na drugo mesto. Dosegel je že neverjetna 802 zadetka, s čimer je mesto nižje potisnil legendarnega Gordieja Howa. S prvim zadetkom proti Jets se je s Howom najprej izenačil, nato pa z drugim v prazno mrežo dokončno sam zavzel drugo mesto. Do še vedno vodilnega Wayna Gretzkyja mu manjka še 92 golov (894).