Predstava sezone: Dončić ob zmagi nasul neverjetnih 50 točk

Košarka 24. Dec 20224:37 0 komentarjev

Dallas se je pošteno namučil, da je prišel do zmage proti eni izmed najslabših ekip lige — Houstonu. Novo neverjetno predstavo je prikazal Luka Dončić, ki je dosegel kar 50 točk, 8 skokov in dodal še 10 asistenc. Mavericksi so na koncu slavili s 112:106.

Dallas je zabeležil 17. zmago v tej sezoni (17 zmag, 16 porazov) po težko prigarani zmagi s 112:106 nad Houstonom (9 zmag, 23 porazov). Mavericksi so zmagali še drugič zapored, s tem pa se je tudi končal niz štirih tekem na gostovanju.

Glavni razlog za visoko zmago Dallasa je bil Luka Dončić, ki je dosegel neverjetnih 50 točk – ali “50 burger”, kot se pogosto izrazijo v ZDA.

Houston je bil v prvem od štirih dvobojev letos v začetku novembra boljši od Dallasa, ki je takrat igral brez Dončića, vendar so se Mavericksi tokrat maščevali, Dončić pa je pokazal, zakaj je eden izmed najboljših igralcev na svetu.

V prvi četrtini je Houston s pomočjo Alperena Senguna in Jalena Greena odlično začel, vendar je Dallas zaključil četrtino z delnim izidom 7:0. Dončić je v prvi četrtini dosegel 14 točk in Mavericksi so ob koncu prve četrtine vodili s 30:24.

Dallas je v drugi četrtini še povečal vodstvo ter prednost ob polčasu povečal na 11 točk, pri čemer je slovenski zvezdnik v prvem polčasu dosegel 18 točk.

Na začetku drugega polčasa je Dallas začel povsem drugače kot v prvem, medtem ko je Houston začel zadevati mete in povsem izničil zaostanek. Pred zadnjimi 12 minutami tekme so imeli Rocketsi celo tri točke prednosti. Dončić je v tretji četrtini dosegel 15 od 20 točk Dallasa, Mavericksi so zaradi nategnjenega vratu izgubili Reggieja Bullocka.

Dončić in Mavericksi so se zbrali v zadnji četrtini. “Luka Magic” je znova čaral in zadel odločilno trojko in še drugič v karieri dosegel več kot 50 točk na eni tekmi. Prav Dončić je bil glavni razlog, da so se Mavericksi izgonili porazu.

Pri Dallasu lahko izpostavimo praktično le predstavo 23-letnega slovenskega zvezdnika — zadel je 17 od 31 metov, dosegel 50 točk, 8 skokov, 10 asistenc in zbral še 3 ukradene žoge.

Spencer Dinwiddie in Davis Bertans sta bila poleg Dončića edina košarkarja Dallasa, ki sta dosegla dvomestno število točk, oba sta dosegla po 11 točk.

Christian Wood je ob vrnitvi v Houston tekmo proti svoji nekdanji ekipi končal pri osmih točkah, petih skokih in štirih blokadah.

Z zmago Dallas v zahodni konferenci trenutno zaseda 9. mesto.

Mavericksi bodo na božični dan ob 20.30 v American Airlines Centru gostili LeBrona Jamesa in Los Angeles Lakers.

Popoln slovenski večer

Na večer, ko je Luka Dončić postavil strelski rekord sezone, sta se na igrišču mudila tudi druga slovenska predstavnika v ligi NBA. No, to lahko rečemo le za Gorana Dragića, ki je s Chicagom gostoval v New Yorku in po izenačeni tekmi povsem ob koncu prišel do minimalne zmag (118:117), k čemur je Ljubljančan prispeval devet točk in asistenco v slabih 18 minutah igre. Knicksom ni pomagalo niti 44 točk R.J. Barretta.

Podobno je bilo 34 točk Damiana Lillarda premalo za Portland, ki je gostoval pri Denver Nuggets. Moštvo Vlatka Čančarja, ki tokrat ni dobil priložnosti za igro je predvsem po zaslugi Nikole Jokića in izvrstne tretje četrtine (35:16) tekmo dobilo s 120:107.