Prvaki klecnili v Edmontonu, Minnesota prekinila post

Hokej 29. Nov 20238:48 0 komentarjev
Edmonton Oilers

Hokejisti Edmontona so ponoči v severnoameriški ligi NHL premagali branilce naslova Vegas Golden Knights po streljanju kazenskih strelov s 5:4. Z osvojeno točko pa je Vegas kljub porazu spet vodilna ekipa lige.

Zelo veseli so bili zmage v Edmontonu, kjer so slabo začeli sezono, zdaj pa končno dosegli tretjo zaporedno zmago s katero so se na zahodu povzpeli na 13. mesto. Očitno je zalegla menjava trenerja, saj je ekipa po prihodu Krisa Knoblaucha na osmih tekmah dosegla pet zmag.

Junak tekme je bil Connor McDavid, ki je ob zadetku pripravil tudi dve podaji, zadel pa je tudi kazenski strel. McDavid je na zadnjih petih tekmah dosegel 15 strelskih točk. Na zmago Edmontona je kazalo že v rednem delu po vodstvu s 4:2, a sta Ben Hutton v 54. in Keegan Kolesar v 58. minuti poskrbela za podaljšek in kazenske strele.

Vancouver Canucks so zdaj na drugem mestu na zahodu in v ligi so z 31 točkami, kolikor jih imajo na vzhodu tudi Boston Bruins in New York Rangers. Francoski Kanadčani so ponoči doma ugnali Anaheim Ducks s 3:1. Junak domače zmage je bil Brock Boeser s prvim in zadnjim golom na tekmi, pa čeprav je slednjega dosegel na prazen nasprotni gol, ko so tekmeci vratarja zamenjali za šestega igralca v polju.

V odlični formi je tudi Nashville, ki je dosegel že šesto zaporedno zmago. S 3:2 je v domači dvorani padel Pittsburgh, junak tekme pa je bil Filip Forsberg z golom v dodatnem delu igre. Minneosta je prekinila niz sedmih zaporednih porazov. S 3:1 je bila boljša od St. Louisa.

Skupaj je bilo na sporedu kar deset tekem, počival pa je Anže Kopitar z Los Angeles Kings. Kralje, ki so na zahodu na četrtem mestu, danes čaka tekma proti Washington Capitals z njihovim zvezdnikom Aleksejem Ovečkinom.