Prvaki prvič v seriji povedli, Toronto po podaljšku presenetil Tampo

Hokej 23. Apr 20238:44 0 komentarjev

Hokejisti Toronto Maple Leafs so v pretekli noči z golom v zadnji minuti podaljška s 4:3 premagali Tampa Bay Lightning in tako v prvem krogu končnice severnoameriške lige NHL povedli z 2:1 v zmagah. Do vodstva z 2:1 v zmagah sta v pretekli noči prišla tudi Vegas in Colorado, New York Rangers pa so zabeležili prvi poraz v seriji z New Jersey Devils.

Odločilni gol za Toronto je v 20. minuti podaljška dosegel Morgan Reilly. S tem je moštvu iz največjega kanadskega mesta uspel preobrat po zaostanku z 2:3 v drugi tretjini proti domači ekipi.

Reilly je ključni gol dosegel po dobljenem buliju. Tega je priigral Ryan O’Reilly, ki je pred tem v predzadnji minuti zadnje tretjine rednega dela dosegel gol za izenačenje na 3:3. “Odlično je najti pot do zmage. To je na koncu edino pomembno,” je dejal Rielly.

Zadetek za zmago Toronta:

O’Reilly je poleg zadetka prispeval še dve podaji, med drugim za zmagoviti gol, a je kot najodgovornejšega za zmago ocenil vratarja moštva Ilijo Samsonova, ki je ustavil 36 strelov Tampe. “Samsonov je bil najpomembnejši igralec. Da smo kljub slabi igri po drugi tretjini zaostajali le z enim golom razlike je bilo izjemno pomembno,” je dejal.

Do zmage po dveh podaljških so medtem v pretekli noči prišli Vegas Golden Nights, ki so s 5:4 premagali Winnipeg Jets. Vegas je v zadnji tretjini zapravil vodstvo s 4:1 in nato moral za zmago trepetati dobrih 23 minut dodatne igre. Odločilni gol je na koncu dosegel Michael Amadio.

Prav tako v podaljšku se je odločala tudi tekma med New York Rangers in New Jersey Devils. Na koncu je tesen dvoboj v prid New Jerseyja odločil Dougie Hamilton z zadetkom v 12. minuti dodatnega dela za 2:1. Kljub porazu pa New York Rangers ostajajo v vodstvu z 2:1 v zmagah.

Z 2:1 v zmagah v serije proti Seattle Kraken vodijo tudi Colorado Avalanche. Ti so v pretekli noči v Seattlu s 6:4 premagali domače moštvo. Odločilna je bila zadnja tretjina, v kateri je Colorado dosegel tri zadetke. Pred tem je sicer že vodil s 3:1, a nato v drugi tretjini doživel izenačenje Seattla.