Kralji po drami do prednosti proti Edmontonu (VIDEO)

Hokej 22. Apr 20237:48 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings, za katere igra slovenski as Anže Kopitar, so v prvem krogu končnice lige NHL na domačem ledu po podaljšku s 3:2 premagali Edmonton Oilers in dosegli drugo zmago v seriji. V boju na štiri zmage zdaj kralji vodijo z 2:1. Kopitar je podal pri prvem golu domače ekipe.

Kralji so povedli v zadnji minuti prve tretjine, ko je po podaji Kopitarja in Matta Roya zadel Alex Iafallo.

Zadetek za 1:0 in podaja Anžeta Kopitarja:

Nato pa je v drugi tretjini na sceno stopil najboljši strelec in podajalec rednega dela lige NHL Connor McDavid. Dvakrat je izkoristil kazen domačih in s hokejistom več zadel v osmi in deseti minuti za vodstvo naftarjev. So pa domači v 30. minuti izenačili, ko je bil prav tako z igralcem več na ledu uspešen Adrian Kempe.

V zadnji tretjini so imeli premoč gosti (17:11 v strelih na gol), a se izid ni spremenil. Posledično je dvoboj še drugič v tej seriji odločil podaljšek. V njem so prav tako kot na prvi tekmi slavili hokejisti Los Angelesa.

Po dvominutni kazni Ryana Nugent-Hopkinsa so imeli že po dveh minutah na voljo “powerplay”, v katerem je s pomočjo okvirja gola zadel Trevor Moore. Sodniki so nato več minut pregledovali situacijo in skušali razvozlati, ali se je Gabriel Vilardi dotaknil ploščka z visoko palico in se odločili v korist domačinov.

Zadetek za zmago Kraljev:

Četrta tekma bo v Los Angelesu na sporedu v noči z nedelje na ponedeljek ob 3. uri.

Ponoči so sicer do zmag za vodstvo z 2:1 v serijah prišli še hokejisti Minnesota Wild in Boston Bruins. Minnesota je bila s 5:1 boljša od Dallas Stars, Boston, najboljši v rednem delu lige NHL, je s 4:2 ugnal Florida Panthers. New York Islanders pa so proti Carolina Hurricanes znižali izid v zmagah na 1:2. Otočani so bili na tretji tekmi s 5:1 boljši od Caroline.