Prvaki sezono odprli z visoko zmago

Hokej 13. Okt 20227:21 0 komentarjev

V noči na četrtek so v Ligi NHL svojo prvo tekmo v sezono odigrali tudi prvaki, hokejisti Colorado Avalanche. Plazovi so visoko s 5:2 premagali Chicago.

V prvi tretjini tekmi v Ball Areni v Denverju smo videli tri zadetke. Dva v mreži gostov, enega pa so dosegli tudi Blackhawks.

Vse je bilo nato odločeno v drugem delu, ko je dvakrat v polno zadel finski napadalec Artturi Lehkonen in Colorado povedle v vodstvo s 4:1.

Chicago je v zadnji tretjini znižal izid na 2:4, ko je ob igralcu več zadel Max Domi, končni izid pa je tri minute do konca s svojim drugim zadetkom na tekmi postavil Valerj Ničuškin. Prvo ime tekme je bil s kar štirimi podajami Mikko Rantanen.

Pastrnak blestel pri kosmatincih

Na preostalih tekmah so Washington Capitals doma z 2:5 izgubili proti Boston Bruins, z golom in s tremi podajami se je pri kosmatincih izkazal David Pastrnak, Carolina Hurricanes so doma s 4:1 premagali Columbus Blue Jackets. Martin Nečas je k zmagi prispeval gol in dve podaji, vratar Frederik Andersen pa je zbral 31 obramb.

Na kanadskem dvoboju so Montreal Canadiens s 4:3 ugnali Toronto Maple Leafs, odločilni zadetek za domače pa je 19 sekund pred koncem rednega dela prispeval Josh Anderson.

Drugi kanadski dvoboj med Edmonton Oilers in Vancouver Canucks pa so s 5:3 dobili naftarji. Na tekmi je blestel kapetan Edmontona Connor McDavid, ki je dosegel hat-trick; trem golom je dodal še eno podajo, izkazal pa se je tudi Leon Draisaitel z golom in dvema podajama.

Šele podaljšek je odločil tekmo med Anaheim Ducks in Seattle Kraken. Da je zmaga ostala doma, je s svojim drugim golom večera po 55 sekundah podaljšane igre poskrbel Troy Terry.