Prvaki v težavah, New York povedel z 2:0

Hokej 4. Jun 20227:25 0 komentarjev

Hokejisti New York Rangers so v finalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL proti dvakratnim zaporednim prvakom, Tampa Bay Lightning, povedli z 2:0.

V dvoboju na štiri zmage so drugo tekmo v dvorani Madison Square Garden dobili s 3:2. V zadnji tretjini je za domačo ekipo zadel Mika Zibanejad, vratar Igor Šesterkin je zaustavil 29 strelov.

Med strelce sta se že v uvodni tretjini za newyorško ekipo vpisala še K’Andre Miller in Kaapo Kakko, Adam Fox in Chris Kreider pa sta vsak k zmagi prispevala po dve podaji. Za rangerje je bila to že osma zaporedna domača zmaga v dvorani Madison Square Garden.

Pri Tampi se je z golom in podajo najbolj izkazal Nikita Kučerov, en gol je dosegel Nicholas Paul, vratar Andrej Vasilevskij pa je zbral 25 obramb.

Tampa je prvič v zadnjih treh sezonah končnice izgubila dve zaporedni tekmi. Zdaj se dvoboj seli na Florido; tretja in četrta tekma bosta v nedeljo oziroma torek v dvorani Amalie Arena.