Razpoloženi Kopitar proti aktualnim prvakom premalo za zmago

Hokej 9. Apr 20237:31 0 komentarjev
Anže Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma s 3:4 izgubili obračun proti igralcem Colorado Avalanche, branilcem naslova. Slovenski zvezdnik in kapetan kraljev Anže Kopitar je bil podajalec pri vseh treh zadetkih domačih.

Tri točke je z goloma in podajo dosegel tudi njegov soigralec Adrian Kempe. Ta je zadel za 1:2 v osmi minuti druge tretjine, ob koncu 13. minute tega dela igre je na 2:2 izenačil Viktor Arvidsson, Kempe je nato znižal na 3:4 v sedmi minuti zadnjega dela. Ob izenačujočem golu Kings je bil poleg Kopitarja asistent tudi Kempe, ki je prav tako kot Hrušičan dosegel tri točke.

Brat Hut je po minuti in 50 sekundah zadnje tretjine Colorado dokončno popeljal v vodstvo. V prvi ni bilo golov, v drugi pa sta prva gola gostov prispevala Denis Malgin in Alex Newhook v razmaku minute in dveh sekund. Prvega po minuti in 28 sekundah drugega dela igre.

Malgin, Švicar ruskih korenin, je bil drugič strelec 26 sekund pred drugim golom Kempeja. Ta je postavil končni izid že po šestih minutah in 44 sekundah tretje tretjine.