Razpoloženi Panterji boljši tudi od vročega Ovečkina

Hokej 5. Nov 20217:00 0 komentarjev

Hokejisti moštva Florida Panthers so ponoči po podaljšku premagali Washington Capitals s 5:4. To je že deveta zmaga na prvih desetih tekmah za Panterje.

Hokejisti s Floride so že vodili s 4:2 po drugi tretjini, v tretji pa je Washingtonu uspel preobrat. Izsilili so podaljšek, v katerem pa so izjemno formo na začetku sezone ponovno pokazali domači. Odločilni zadetek je dosegel Finec Eetu Luostarinen v drugi minuti dodatnega dela igre.

Ob porazu je za Washington ponovno zabil Rus Aleksander Ovečkin. To je že njegov 10 gol v sezoni in je zdaj prvi strelec lige, skupno pa ima že 740 golov. Le še za zadetek zaostaja za Brettom Hullom, ki je s 741 goli na četrtem mestu večne lestvice strelcev lige NHL.

Aleksander Ovečkin, legenda Washingtona. Foto: guliverimage

Zopet so izgubili prvaki iz Tampe. Po podaljšku so bili boljši hokejisti Toronta z 2:1.

S tem podaljškov še ni bilo konec. Na devetih tekmah smo videli kar štiri. Pittsburg Penguins so s 3:2 ugnali Philadelphio, odločilni zadetek je v 2 minuti dodatka dosegel Kris Letang, Dallas Stars pa so s 4:3 premagali Calgary Flames z zadetkom v tretji minuti podaljška.

V dobri formi so na začetku sezone tudi hokejisti St. Louis Blues. Na deveti tekmi so še sedmič zmagali, tokrat so bili boljši od nasprotnikov iz San Joseja.

Prvo ime dneva pa je bil Patrice Bergeron, ki je ob zmagi Bostona nad Detroitom zabil kar štiri zadetke. Uspešen je bil v vsaki tretjini, kar tri zadetke pa je dosegel ob powerplayu.