Rodrigues postaja nočna mora rojakov iz Edmontona (VIDEO)

Hokej 11. Jun 20247:04 0 komentarjev

Florida je že na pol poti, da postane prvak lige NHL. Še drugič je izkoristila domač teren in povedla z 2:0 v zmagah. Panterji so bili tokrat od Edmontona boljši s 4:1.

Tekma se je začela bolje za Edmonton, ko je v 12. minuti v polno zadel Šved Mattias Ekholm in goste popeljal v vodstvo. Florida je odgovorila v drugi tretjini in izenačila po zadetku Finca Nika Mikkole.

Odločala je zadnja tretjina, v kateri pa so bili veliko boljši domači hokejisti. Dvakrat je polno zadel Kanadčan Evan Rodrigues, ki ga je Naftarjem zabil že na prvi finalni tekmi. Piko na i pa je z zadetkom v prazno mrežo postavil še en kanadski hokejist Aaron Ekblad.

Florida je v zmagah v finalu povedla z 2:0, serija pa se zdaj seli v Rogers Place v Edmonton, kjer se bo igralo v noči na petek in na nedeljo. Obe tekmi bosta ob 2. uri zjutraj.