Stamkos kot 47. igralec v zgodovini presegel mejo 500 golov

Hokej 19. Jan 20239:16 0 komentarjev
Steven Stamkos

Hokejisti Bostona, vodilnega moštva hokejske lige NHL, še naprej zbirajo zmage. Na gostovanju pri otočanih iz New Yorka so vknjižili že 35. in imajo že 12 točk prednosti pred drugo najuspešnejšo ekipo, Carolino. Charlie McAvoy je k zmagi s 4:1 prispeval gol in podajo.

Poleg njega so za Boston, ki je zmagal tretjič zapovrstjo, v polno zadeli še Derek Forbort, Brad Marchand in Trent Frederic. Za gostitelje, ki so povedli v 16. minuti prve tretjine, je gol dosegel Zach Parise. Češki zvezdnik David Pastrnak, za Edmontonovim dvojcem Connorjem McDavidom in Leonom Draisaitlom tretji najučinkovitejši igralec lige, je tokrat prispeval podajo.

Z istim izidom kot Boston se je zmage v gosteh veselil tudi lanski prvak Colorado, 23. zmago v sezoni je zabeležil v Calgaryju. Za to sta zaslužna finska igralca Artturi Lehkonen in Mikko Rantanen, oba sta dosegla po dva gola.

Uspešni so bili tudi lanski finalisti, pred tem pa dvakrat prvaki, hokejisti Tampe, ki so s 5:2 zmagali v Vancouvru. Zvezdnik Steven Stamkos je prispeval tri gole, njegov prvi za vodstvo z 1:0 je pomenil, da je kot 47. igralec v zgodovini presegel mejo 500 golov. Od še dejavnih igralcev sta uspešnejša le Aleksander Ovečkin (810) in Sidney Crosby (538). Stamkos je 23. igralec, ki je to mejo presegel z enim klubom.

Brandon Point in Nikita Kučerov sta vknjižila gol in podajo, za Rusa sta bila to 61. in 62. točka v ligi. Tampa je zabeležila peto zaporedno zmago in je skupaj z New Jerseyjem v najboljšem nizu uspehov.

San Joseju je v domačem dvoboju proti Dallasu uspel velik preobrat, po zaostanku z 0:3 v drugi tretjini so morski psi v nadaljevanju dosegli pet golov in zmagali s 5:3. Erik Karlsson je gostitelje povedel v vodstvo s 4:3, v statistiko je vpisal še tri podaje. Domači vratar James Reimer je zbral 33 obramb in se veselil jubilejne, 200. zmage v karieri.

Na tekmi med Ottawo in Pittsburghom je odločal podaljšek, že v njegovi 25. sekundi je tekmo končal domači napadalec Brady Tkachuk, ki je pred tem zbral tudi tri asistence. Gostitelji, ki so zmagali s 5:4, so vse gole v rednem delu dosegli z igralcem več na ledu.