Toronto in Vegas do dveh zmag prednosti, prvaki zapravili prednost (VIDEO)

Hokej 25. Apr 20238:51 0 komentarjev
Alexander Kerfoot

Hokejistom Toronta in Vegasa za uvrstitev v drugi krog končnice severnoameriške lige NHL manjka le še zmaga. Oba sta dobila četrti tekmi prvega kroga, oba v gosteh, Toronto je na vzhodu še drugič zapovrstjo v seriji s Tampo dobil podaljšek in zmagal s 5:4, Vegas pa je na zahodu Winnipeg premagal s 4:2. Na preostalih dveh dvobojih je izid izenačen. Do drugih zmag sta namreč prišla New Jersey na vzhodu in Seattle na zahodu. New Jersey je četrto tekmo proti New York Rangers dobil s 3:1, Seattle pa je Columbus ugnal po podaljšku, izid je bil 3:2.

Tekmo v Tampi je v peti minuti dodatnega dela odločil Alexander Kerfoot, pred tem je za zmagovalce Auston Matthews v polno zadel dvakrat, William Nylander pa je prispeval tri podaje. Za domače, ki so že vodili s 4:1, a visoko prednost zapravili, je dva gola dosegel Alex Killorn.

“Igralci o takih trenutkih sanjamo. Nič ni lepšega, kot igrati v končnici in doseči gol v podaljšku. Res so imeli že lepo prednost, a niso bili nič boljši v igri, tako da smo vedeli, da jih lahko ujamemo,” je bil po odločilnem golu ponosen Kerfoot, ki je preusmeril ploščico po strelu Marka Giordana. Podaljšek je sicer gostom slabe štiri minute pred koncem rednega dela zagotovil Morgan Rielly.

Rangerji iz New Yorka so proti vragom na začetku zadnjega dela izenačili na 1:1 in se nadejali nove zmage. A račune jim je prekrižal švicarski branilec Jonas Siegenthaler, ki je po podaji pri prvem golu Jacka Hughesa dosegel drugi zadetek za domače. To sta bili njegovi prvi točki v končnicah lige, zmago pa je nato s strelom v nebranjeno mrežo potrdil Čeh Ondrej Palat.

Švicarski vratar New Jerseyja Akira Schmid je ubranil 22 strelov in postal drugi vratar kluba, ki je zabeležil dve zaporedni zmagi v svojih prvih dveh nastopih v končnici.

Seattle je bil na obračunu s Coloradom boljši tekmec, a mu v rednem delu ni uspelo zmagati. Vodil je z 2:0, toda gostom je z dvema goloma podaljšek zagotovil Finec Mikko Rantanen. Toda zmaga je vendarle ostala doma, za kar je na začetku četrte minute podaljška poskrbel Jordan Eberle.

Do konca negotova je bila tudi tekma med Vegasom in Winnipegom, dokončno je tretjo zaporedno zmago ekipi iz igralniškega mesta s svojim drugim golom na tekmi 17 sekund pred koncem zagotovil Brett Howden.