Tudi po sosedskem derbiju ostajajo trdno zasidrani na vrhu

Hokej 29. Nov 20227:47 0 komentarjev

Na šestih tekmah, ki so sinoči potekale v ligi NHL, so se le tri končale po rednem delu. Trenutno najboljša ekipa lige New Jersey Devils je tokrat gostovala v Madison Square Gardnu pri New York Rangers in slavila zmago s 5:3. Za vrage je bila to še 19. zmaga v sezoni, s čimer imajo najboljši izkupiček med vsemi klubi v konkurenci.

Vendar pa so rangerji bolje začeli tekmo in povedli z 2:0, preden so vragi pripravili preobrat. Jack Hughes in Michael McLeod sta zadela v drugi tretjini, Vitek Vaneček pa je zaustavil 35 strelov.

Jegor Šarangovič je k zmagi prispeval dva gola, med strelce za goste pa se je za tretjo zaporedno zmago vpisal tudi Tomaš Tatar. Prejšnji zmagoviti niz vragov je trajal kar 13 tekem. New Jersey je dobil tudi deset zaporednih tekem na gostovanjih in ima vse od začetka sezone le en poraz.

“Ostali smo pri svoji igri. Na klopi je bilo čutiti mirnost kljub zaostanku,” je dejal trener vragov Lindy Ruff o zgodnjem zaostanku svoje ekipe. “Vse, kar sem rekel na klopi, je bilo: ‘dajmo doseči naslednji gol in vrnili se bomo v igro’. In to nam je tudi uspelo.”

Edmonton Oilers so po podaljšku s 4:3 premagali Florida Panthers. Odločilni zadetek za zmago je dosegel nemški zvezdnik Leon Draisaitl. To je bil Draisaitlov 13. gol v sezoni. Njegov moštveni kolega Connor McDavid je z golom in dvema podajama dosegel tri točke za 11. zmago naftarjev v sezoni. To je bila tudi edina zmaga domačina na sinočnjih tekmah

Buffalo Sabres so po podaljšku doma s 5:6 izgubili proti Tampa Bay Lightning, Detroit Red Wings so klonili (2:4) proti Toronto Maple Leafs, poraza na domačem ledu sta doživeli tudi ekipi Columbus Blue Jackets in St. Louis Blues.

V Ohiu so po kazenskih strelih s 3:2 zmagali Vegas Golden Knights, v St. Louisu pa so slavili Dallas Stars s 4:1.

Ponoči bo na delu tudi Anže Kopitar, ob 4.30 bo z Los Angeles Kings gostil Seattle Kraken.