Vancouver pogasil vroča Plamena, Florida spet poražena

Hokej 25. Feb 20227:40 > 7:42 0 komentarjev
Calgary je po 10 zaporednih zmagah izgubil proti Vancouvru. Foto: Guliverimage

Na hokejskih igriščih čez lužo je ponoči najvišjo zmago dosegel Vancouver, ki je na domačem ledu odpihnil Calgary (7:1) in tako končal niz desetih zaporednih zmag Flames. Visoko je v Pittsburghu slavil tudi New Jersey (1:6), najboljša ekipa vzhoda Florida pa je zabeležila še drugi poraz v nizu.

Panterji, ki kljub drugemu zaporednemu porazu v nizu (pred dvema dnevoma jih je premagal Nashville) še naprej ostajajo na vrhu vzhodne konference, so tekmo odprli dobro in v deveti minuti tudi povedli. A sledil je preobrat Columbusa, ki je v začetku tretje tretjine povedel s 3:1. Domači so se približali, a so modri jopiči zadeli še dvakrat in tekmo odločili v svojo korist. Do konca je sicer vsaka ekipa zadela še po enkrat, a zmage Columbusa to ni preprečilo.

Z zmago nad Washingtonom (4:1) so se izenačenemu boju za vrh vzhoda približali Rangers, v katerem je tudi Pittsburgh. Ta je tokrat doma gladko izgubil proti New Jerseyju, ki je zmagovalca odločil že v prvi tretjini (3:0), nato pa prednost brez večjih težav zadržal do konca.

Še bolje pa so svoje delo opravili hokejisti Vancouvra. Po prvi tretjini je izid na semaforju proti vročemu Calgaryju kazal 0:0, nato pa so Canuckcs na krilih J. T. Millerja (na koncu 2 gola in 2 podaji) ter Boja Horvata (2 gola) hitro pobegnili. Po 40 minutah je bilo že 5:0, končalo se je s 7:1 za domače. Blestel je tudi Elias Petterson. Vancouver je tako končal neverjeten niz Calgaryja, ki je bil predtem neporažen 10 zmag zapored.

V noči na soboto bodo na sceno spet stopili tudi kralji iz Los Angelesa, pred slovenskim zvezdnikom Anžetom Kopitarjem in njegovimi soigralci je lokalni obračun z Anaheimom. Los Angeles je trenutno na sedmem mestu v zahodni konferenci, Anaheim pa je na desetem.

Liga NHL, tekme v noči na petek, 25. februar:

Florida Panthers – Columbus Blue Jackets 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)

New York Rangers – Washington Capitals 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Pittsburgh Penguins – New Jersey Devils 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Toronto Maple Leafs – Minnesota Wild 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Nashville Predators – Dallas Stars 2:1 po kazenskih strelih (1:0, 0:1, 0:0, 0:0)

Seattle Kraken – Boston Bruins 2:3 po podaljšku (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)

Vancouver Canucks – Calgary Flames 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)

San Jose Sharks – New York Islanders 4:3 po kazenskih strelih (2:1, 1:2, 0:0, 0:0)