Velemojster Anže Kopitar potopil Arizono

Hokej 2. Dec 20227:08 0 komentarjev
AnŽe Kopitar

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški profesionalni ligi NHL vknjižili 13. zmago v sezoni. Na domačem ledu so bili s 5:3 boljši od kojotov iz Arizone in s 30 točkami ostajajo takoj za vrhom zahodne konference. Slovenski as Anže Kopitar je dosegel dva gola, in sicer prvega in predzadnjega za svojo ekipo. Kralji so vsaj točko zabeležili na četrti zaporedni tekmi, na lestvici zahoda pa zasedajo četrto mesto, pred njimi so samo Vegas, Dallas in Seattle.

S prvim golom je Hrušičan, ki je zdaj v sezoni pri petih golih in 14 podajah, izenačil izid na 1:1, nato pa so gosti, ki so v Los Angeles prišli po dveh zaporednih porazih, dosegli dva gola, tako da so bili po sedmih minutah druge tretjine že v lepi prednosti. Toda domači so prek Trevorja Moora in Carla Grundströma še pred zadnjim delom izenačili.

“Mislim, da smo imeli že od začetka pravo energijo. V drugem delu smo se sicer znašli na preizkušnji, ki pa smo jo uspešno prestali. Sam se že nekaj časa odlično počutim. Naša napadalna linija si je na zadnjih tekmah priigrala kar nekaj priložnosti, a bila neučinkovita, danes pa se je le odprlo. Upam, da bomo tako učinkoviti tudi v prihodnje,” je po tekmi dejal Kopitar, ki je v zadnji četrtini zadel za novo vodstvo Kraljev, z zadetkom v prazno mrežo pa je zmago Kingsov potrdil Kevin Fiala.

Vrhunci tekme med LA Kings in Arizono:

Los Angeles se je Vegasu, vodilni ekipi zahoda, približal na pet točk, saj so igralci iz igralniškega mesta tokrat s 3:4 izgubili v Pittsburghu. Tekmo, na kateri je vratar Vegasa Logan Thompson s 43 obrambami postavil osebni rekord, a poraza vendarle ni preprečil, je odločil gol Kasperija Kapanena. Finec je tako prekinil svoj strelski post, ki je trajal 13 tekem.

Seattle in Dallas sta se Vegasu približala na dve oziroma tri točke. Seattle je po podaljšku s 3:2 premagal Washington ter s tem zabeležil sedmo zaporedno zmago, Dallas pa je bil s 5:0 boljši od Anaheima, tri gole je pri tem dosegel Jason Robertson, ki je vsaj točko dosegel na zadnjih 17 tekmah. Zdaj je pri številki 39, učinkovitejši napadalec od njega je le Connor McDavid (Edmonton), je pa Robertson z 22 doseženimi goli povsem na čelu lestvice strelcev.

Na peto mesto lestvice najučinkovitejših igralcev se je prebil Nathan Mackinnon, ki je pri zmagi njegovega Colorada proti Buffalu s 6:4 v statistiko vpisal dva gola in tri podaje, skupno ima zdaj 33 točk.

Nepričakovan poraz je doživela vodilna ekipa vzhodnega dela lige New Jerses Devils, doma je po podaljšku s 3:4 klonila proti Nashvillu, odločilni gol, svoj drugi na tekmi, je dosegel Ryan Johansen.