Washington še naprej vztrajno lovi Tampo

Hokej 30. Dec 20217:24 0 komentarjev

Washington je ponoči s 5:3 ugnal Nashville in se vodilni Tampi približal le na točko. Prvi zvezdnik Aleksander Ovečkin je prispeval eno asistenco.

Washington je fantastično odprl tekmo in že v prvi tretjini vodil s 3:0. Zadetke so dosegli Eller, Carlson in Dowd. V drugi tretjini smo spremljali povsem drugačno tekmo. Nashville se je pobral, tretjino dobil s 3:0 in se izenačil z domačini. V zadnjem delu tekme je Washington ponovno prevzel pobudo in šest minut pred koncem spet povedel prek Kuznetsova. Hagelin pa je le še potrdil 19 zmago v sezoni za hokejiste iz glavnega mesta.

Danes ponoči je sicer šest tekem v ligi NHL bilo odigranih, pet pa je bilo prestavljenih. Florida je v enem izmed derbijev letošnje sezone v vzhodni konferenci s 4:3 premagala moštvo New York Rangers. Tesno je bilo tudi v Buffalu, kjer je New Jersey slavil z enakim rezultatom (4:3).

St. Louis je bil boljši od Edmontona s 4:2, dve tekmi pa sta se zaključili po podaljšku. Philadelphia je s 3:2 premagala novince v ligi iz Seattla, Vancouver pa v Kaliforniji z 2:1 Anaheim.