Za kapetanom Anaheima prav posebna noč

Hokej 1. Nov 20218:44 2 komentarja

V noči na ponedeljek je Anaheim v ligi NHL s 4:2 ugnal lanske finaliste Montreal. A tekma in rezultat ne bi bila nič posebnega, če ne bi kapetan Ducks Ryan Getzlaf ob tretjem zadetku domačih dosegel posebnega mejnika.

Izkušeni 36-letni Kanadčan je namreč v 51. minuti vpisal podajo za gol Anaheima, ki ga je dosegel Troy Terry. Ducks so s tem povedli s 3:2, Getzlaf pa je pri tem vpisal že 989. točko za svoj klub, s čimer je postal najboljši strelec te franšize.

Odlični napadalec na položaju centra je v ligi NHL že vse od sezone 2005/06 dalje, že vse od samega začetka pa igra le za en klub. Njegova zvestoba pri franšizi iz Kalifornije je bila poplačana, ko je leta 2010 na svoj dres dobil črko C, saj je postal kapetan račkov.

Vse do noči čarovnic je bil Getzlaf že vodilni podajalec Anaheima, obenem pa tudi mož, ki je za to moštvo odigral največ tekem v ligi NHL. Na lestvici strelcev je bil izenačen s Fincem Teemujem Selännejem, oba sta dosegla po 988 točk. Nato pa je sledila 51. minuta.

Getzlaf je v srednji tretjini z odbojem ploščka od ograde odlično zaposlil Troya Terryja, ta pa je v nadaljevanju akcije premagal vratarja Montreala Samuela Montembeaulta. Getzlaf in polna dvorana Honda Center so skočili v zrak od navdušenja.

“Vse skupaj je kar nekoliko čudno. Vi (novinarji, op. p.) veste, da mi je bilo vedno kar nekoliko neugodno govoriti o številkah. A zdaj lahko uživam. Pomeni mi vse na svetu, da je družina tukaj zraven in da mi je to uspelo pred polno dvorano navijačev,” je po tekmi dejal Getzlaf.

Spomnil se je tudi na prejšnjega rekorderja, s katerim si je kar devet let delil slačilnico: “Veliko mi pomeni, da sem lahko igral s takšnim hokejistom. Od njega sem se veliko naučil, tako na ledu kot izven dvorane. Ljudje ne vidijo, da mladi potrebujejo mentorstvo, kako se spopasti z navijači, mediji in naporom dan za dnem. To je težka liga in res sem imel srečo, da sem bil lahko del iste ekipe kot on.”

Lov na še izboljšanje lastnega rekorda – tudi tisočica je zdaj zgolj 11 točk oddaljena – bo center prvega napada Anaheima imel že v noči na torek po slovenskem času, ko bodo Ducks gostili New Jersey Devils.