Zvezde zasenčile Racake

Hokej 9. Mar 20248:24 0 komentarjev
Anaheim Ducks Dallas Stars

V ligi NHL so bile v noči na soboto na sporedu štiri tekme. Največ zadetkov je padlo v Anaheimu, kjer so gostje iz Dallasa z 6:2 premagali domačine. Pri gostih je z golom in dvema podajama blestel Roope Hintz, podajo manj sta dosegla Joe Pavelski in Jamie Benn.

Moštvo iz Dallasa si je odločilno prednost priigralo že v prvi tretjini, ko je povedlo s 3:0. Že po minuti in štirinajstih sekundah igre je goste v vodstvo popeljal Christopher Tanev. V zadnjih treh minutah sta v polno merila še že omenjeni Hintz in Čeh Radek Fakša.

V drugi tretjini sta se pri gostih med strelce vpisala še Jamie Benn in Mason Marchment, medtem ko je za domače edini zadetek dosegel Ryan Strome. V zadnjih 20 minutah je bil za domačine ob igri z igralcem več uspešen Alexander Killorn, končnih 2:6 pa je v 48. minuti postavil Joe Pavelski.

V zahodni konferenci so Winnipeg Jets z 0:3 slavili v Seattlu. Vsi trije zadetki so padli v zadnji tretjini, ko so za goste zadeli Mark Scheifele, Adam Lowry in Nikolaj Ehlers. Vratar Winnipega Laurent Brossoit je s 17 obrambami prvič v ligi NHL ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Četrti zaporedni poraz je na gostovanju pri Arizoni doživel Detroit, kjer je bilo domače moštvo boljše s 4:0. Podobno kot Dallas so tudi hokejisti Arizone odločilen korak k zmagi naredili v prvi tretjini, v kateri so zadeli Jack Mcbain, Alex Kerfoot in Logan Cooley. Domači vratar Connor Ingram je zbral 28 obramb.

Najdlje je trajala tekma v Denverju, kjer je po podaljšku z 2:1 domače moštvo Colorado Avalanche premagalo Minnesoto. Gostje bi lahko prišli do zmage v zadnji tretjini rednega dela, a je Norvežan Mats Zuccarello zgrešil kazenski strel. V podaljšku je odločilni gol za domačine dosegel Valerij Ničuškin.