Metla Colorada, blizu napredovanja tudi Pittsburgh

Hokej 10. Maj 20227:27 0 komentarjev

Hokejisti Colorado Avalanche, najboljše ekipe rednega dela zahodne konference, so odločno krenili tudi v končnico severnoameriškega prvenstva NHL. V prvem krogu so dvoboj na štiri zmage proti Nashville Predators dobili s 4:0, potem ko so na četrti tekmi v Nashvillu zmagali s 5:3, in se kot prvi uvrstili v drugi krog končnice.

Odločilni zadetek po izenačenju na 3:3 je 7:58 minute pred koncem za goste dosegel Valerij Ničuškin in pomagal ekipi Colorado Avalanche do polfinala zahodne konference, kamor se je ta uvrstila še četrtič v nizu. Še drugič zaporedoma je v prvem krogu tekmeca izločila brez poraza.

Andre Burakovsky se je izkazal z golom in dvema podajama, Cale Makar je dodal zadetek in podajo, med strelce pa se je vpisal tudi Devon Toews. Po golu Nišuškina in prednosti gostov s 4:3 je končni izid zapečatil Nathan MacKinnon, ki je zadel prazna vrata 55,9 sekunde pred koncem.

Pri gostiteljih, ki so prvič v 15 nastopih v končnici izpadli brez zmage, je Jakov Trenin zadel dvakrat, enkrat pa Filip Forsberg. Colton Sissons je zbral dve podaji. Ekipa iz Denverja na nasprotnika v konferenčnem polfinalu še čaka. To bo ali St. Louis Blues ali Minnesota Wild; ekipi sta ta čas poravnani na 2:2 v zmagah.

Pingvini “razbili” New York, ostala dva dvoboja precej bolj izenačena

V noči s ponedeljka na torek so do visoke zmage prišli tudi hokejisti Pittsburgh Penguins, ki so na domačem letu s kar 7:2 odpihnili New York in so le še korak od uvrstitve v drugi krog. Pod sedem zadetkov se je podpisalo sedem različnih strelcev. Pomembni zmagi sta vknjižili zasedbi Calgaryja in Floride, izid v serijah proti Dallasu oziroma Washingtonu je tako poravnan na 2. Panterji so do odločilnega zadetka prišli šele v podaljšku, mož odločitve je bil Carter Verhaeghe.