Na drugi tekmi do druge zmage

Drugi športi 17. Maj 202122:19 0 komentarjev
Slovenija je prišla še do druge zmage na ljubljanskem turnirju.

Slovenska hokejska reprezentanca je na prijateljskem turnirju v Ljubljani na drugi tekmi prišla še do druge zmage. Risi so bili pred delno zasedenimi tribunami v Tivoliju boljši od Francije s 3:2.

Izbranci Matjaža Kopitarja so na drugi tekmovalni dan po Avstriji premagali še Francijo in vodijo na lestvici z maksimalnimi šestimi točkami. Za Slovenijo je bil dvakrat uspešen Simšič, gol je dodal še Ograjenšek, pri Franciji je obakrat zadel Perret. Turnir se s tretjim krogom nadaljuje že jutri.

Po petnajstih mesecih so se na tribune hokejske tribune vrnili gledalci. Hokejska zveza Slovenije je namreč pred tekmo dobila dovoljenje za prisotnost 400 navijačev s pogoji PCT, tako da je bilo na obeh tribunah v Tivoliju lepo videti najzvestejše ljubitelje hokeja. Vzdušje je tudi pred tako majhnim številom prisotnih povsem drugačno, veselje ob odličnih potezah Slovenije in žvižgi ob premoči tekmeca so dali današnjemu srečanju še dodatni pečat. Slovenski selektor Matjaž Kopitar je tokrat v vratih priložnost ponudil Luki Gračnarju, tudi v francoskih vratih je prišlo do spremembe – danes je bil na vratarskem položaju Henri Corentin Buysse, potem ko je na prvi tekmi proti Romuniji branil Quentin Papillon.

Na tribune hale Tivoli so se po več kot letu dni vrnili navijači.

Znova ekspresen odgovor risov

Začetek tekme je minil v izenačenem ritmu. Za odtenek nevarnejši so bili Francozi, ki so povedli v 9. minuti, ko sta Eliot Berthon in Jordann Perret izpeljala šolski protinapad po napaki v slovenski obrambi. Po dvojni podaji je bil strelec vodilnega gola za galske peteline Perret. Tik za tem se je priložnost ponudila še francoskemu kapetanu Damienu Fleuryju, ki se je sam znašel pred Gračnarjem, a je bil slovenski vratar uspešnejši. Francozi so si nato privoščili izključitev, Slovenija pa je igro z igralcem več hitro izkoristila in podobno kot proti Avstriji ekspresno izenačila. Po lepem preigravanju in strelu Anžeta Kuralta je odbit plošček v mrežo pospravil Nik Simšič. V drugem delu prve tretjine je igra večinoma potekala pred slovenskimi vrati, kar pa je bila posledica treh izključitev, na kazenski klopi so se namreč znašli Bine Mašič, Tadej Čimžar in Žiga Pešut, zadnji zgolj 35 sekund pred odmorom.

Slovenija z boljšo igro do dveh zadetkov prednosti

Festival izključitev se je nadaljeval tudi v drugi tretjini. Slovenija si je privoščila osem minuti kazni, Francozi celo deset. V igri peti proti petim so se risi prilagodili bolj agresivni igri Francije in bili boljši od nasprotnika, kar so kronali v 28. minuti, ko je še drugič na tekmi zadel Simšič. Po strelu Klemna Pretnarja je v zraku zadel plošček in lepo premagal vratarja Buysseja. V 37. minuti so izbranci Kopitarja še povišali prednost, ko je na kazenski klopi pri Franciji sedel Antoin Manavian. Slovenci so po lepi kombinaciji izigrali obrambo tekmeca, na desno stran je lepo podal Jurij Repe, s strelom iz prve je zadel Ken Ograjenšek za 3:1 po štiridesetih minutah.

Francozi so se približali

V zadnji tretjini sta obe ekipi imeli nekaj polpriložnosti, eno izmed njih pa so izkoristili Francozi, ki so se v 56. minuti z drugim golom Perreta približali na 2:3. Trener Philippe Bozon je minuto in enajst sekund pred koncem na klop potegnil vratarja Buyseeja, a Francija do izenačenja kljub temu ni uspela priti. Tekma se je končala z vzkliki s tribun “Slovenija, Slovenija!”. Najboljši igralec tekme je bil Jurij Repe. Turnir se nadaljuje že jutri s tekmami Avstrija – Ukrajina (ob 13. uri) in Francija – Poljska (ob 16.30), Slovenci bodo na led znova zadrsali ob 20. uri, ko bodo moči merili z Romunijo.

Turnir Premagajmo Covid-19, izidi drugega dne

Avstrija – Poljska 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Ukrajina – Romunija 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Francija – Slovenija 2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Perret 9., 56.; Simšič 10., 28., Ograjenšek 38.