Nemčija premagala Latvijo in tako rešila Kanado

Hokej 1. Jun 202121:51 0 komentarjev
getty

Znano je, katere reprezentance so se uvrstile v četrtfinale svetovnega prvenstva elitne divizije v hokeju.

Kanada, ki je vsekakor hokejska velesila, je stiskala pesti, da se bo obračun med gostiteljico Latvijo in Nemčijo končal že po rednem delu srečanja, da bi si tako zagotovila mesto med najboljšimi osmimi ekipami.

Nemci so prvo tretjino dobili z 2:0. V polno sta merila Peterka in Noebels. V drugi tretjini so domačini pred svojimi navijači v dvorani v Rigi z golom Abolsa ujeli priključek, a se je na koncu tekma vendarle končala v prid Nemcev.

Iz skupine B tako v četrtfinale napredujejo ZDA, Finska, Nemčija in Kanada. Poslavljajo pa se reprezentance Kazahstana, Latvije, Norveške in Italije.

V skupini A so prva štiri mesta in posledično uvrstitev v izločilne boje osvojili Rusi, Švicarji, Čehi in Slovaki. Šele na 5. mestu je končala hokejska velesila Švedska, poslavljajo pa se tudi Danci, Belorusi in Britanci.

Ker se je Mednarodna hokejska zveza odločila, da bo izpelajala samo svetovno prvenstvo elitne divizije, ne bo nobena reprezentanca izpadla v nižji kakovostni rang.