Norvežani šele po kazenskih strelih boljši od Latvije

Drugi športi 28. Maj 202121:53 > 21:54 0 komentarjev
Kanadčani so ugnali Kazahstan s 4:2. Foto: Guliverimage

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Latviji so bile danes na sporedu štiri tekme petega kroga. Kanada je bila s 4:2 boljša od Kazahstana in prišla do druge zmage na šampionatu. Zmag so se veselili še Švedi, Danci in Norvežani.

Švedska je s 4:1 premagala Veliko Britanijo in skočila z zadnjega mesta v skupini A. Tri krone imajo po petih tekmah zgolj šest točk in še vedno niso na mestih, ki bi prinašala nastop v izločilnih bojih. Po zaostanku z 0:1 so za gladko zmago Skandinavcev zadeli Sorensen, Pudas in dvakrat Kempe. Britanci so po četrtem poraz v Latviji zdrsnili na zadnje mesto te skupine.

Na drugi popoldanski tekmi so prav tako do druge zmage v Rigi prišli Kanadčani, ki pa proti Kazahstancem niso navdušili. Azijce so ugnali s 4:2 (za javorjeve liste so zadeli Mangiapane, Comtois, Perfetti in Brown) in po treh zaporednih porazih prišli do druge zaporedne zmage.

Danska je v večernem dvoboju premagala Belorusijo s 5:2, čeprav je po dveh tretjinah zaostajala z 1:2. V zadnji tretjini so za preobrat severnjakov zadeli Asperup, From, Lauridsen in True. Danci so se z novimi tremi točkami pred jutrišnjimi tekmami povzpeli na četrto mesto skupine A.

Zmagovalca na tekmi med Latvijo in Norveško so dali šele kazenski streli, potem ko je bil po rednem delu in podaljšku izid izenačen na 3:3. Pri kazenskih strelih je bil v petih serijah na obeh straneh uspešen zgolj po en igralec (Olden pri Norveški in Darzins pri Latviji). Odločitev pa je nato padla že v šesti seriji, ko je za Latvijo zgrešil Indrasis, za Norveško pa je bil natančen Haga. Zmaga Norveške pomeni, da bo v boju za četrtfinale v skupini B še bolj napeto kot do zdaj.