Olimpija pobita iz Avstrije, še en poraz za ledene zmaje

Hokej 3. Nov 202322:03 0 komentarjev
Luka Kolin
Blestel je že v Linzu, še bolj sinoči. Foto: BWL/Eisenbauer

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 19. kroga v gosteh izgubili z ekipo Black Wings Linz z 2:4 (0:1, 1:1, 1:2).

Ljubljanski hokejisti so v Linzu doživeli nov poraz, tokrat proti ekipi z vrha lestvice, čeprav so bili večji del dvoboja povsem enakovredni, zmanjkalo jim je nekaj več natančnosti v odločilnih trenutkih.

Začetek je bil sicer za goste slab, že po enem prvih resnejših napadov so domači prvič premagali Luko Kolina, ki je tokrat dobil priložnost med vratnicama pri zeleno-belih. A so gostje vzpostavili ravnotežje, že v prvi tretjini nekajkrat ogrozili vratarja Rasmusa Tirronena, prav ob koncu pa so ga tudi premagali. Toda plošček so v mrežo Linza spravili že po sireni za konec prve tretjine, zato izenačenja ni bilo.

Kar so zamudili v prvi, so nato hitro nadoknadili v drugi tretjini. Ob prvi prednosti igralca več na tekmi so namreč po 40 sekundah dosegli zadetek in izenačili.

Tudi nadaljevanje te tretjine je bilo dobro, Ljubljančani so imeli več strelov na gol, se ubranili “power playa” domačih, potem pa jih je nekoliko presekal drugi gol domače zasedbe, ki ga je dosegel izkušeni Brian Lebler.

Hat-trick Avstrijcev

Ko je isti igralec v 45. minuti zadel še enkrat, se je že zdelo, da so se možnosti za uspeh povsem zmanjšale. A predali se gostje še niso. Najprej se je izkazal Kolin, ko je v 48. minuti ustavil kazenski strel Emiliu Romigu, slednjega je pred tem nepravilno ustavljlal Rok Kapel. Potem pa je sledila kazen na strani domačih in nov gol gostov ob razmerju 5-4.

Vendar so domači zelo hitro odgovorili, le dobro minuto zatem je danes zelo razpoloženi Lebler dosegel “hat-trick”, zaostanka dveh golov pa gostom kljub pritisku ni več uspelo nadoknaditi, čeprav so ob koncu Kolina potegnili iz vrat.

Ljubljančani ostajajo v spodnjem delu lestvice z 19 točkami. Naslednjo tekmo, zadnjo pred novembrskim reprezentančnim premorom, bodo igrali v nedeljo doma proti Pustertalu.