Ovečkin podaljšal niz, Arizona presenetila Anaheim

Hokej 18. Dec 20217:49 0 komentarjev
Capitals so vodilna ekipa Vzhoda. Foto: Guliverimage

V noči na soboto je bilo v ligi NHL odigranih šest tekem, kar štiri od njih pa po rednem delu niso ponudile zmagovalca. Največ golov, kar 11, so gledalci videli na tekmi v Arizoni, najbolj napeto ozračje pa je bilo v Winnipegu, kjer je odstopil trener Paul Maurice.

Strateg Jets se je s položaja poslovil še pred tekmo z Washingtonom. Razlog naj bi bili slabi rezultati, čeprav Winnipeg trenutno zaseda peto mesto centralne skupine in ima 31 točk, enako kot Kralji Anžeta Kopitarja, ki sinoči sicer niso igrali.

Klub iz osrednje Kanade je pred tekmo prevzel eden od Mauricevih pomočnikov Dawe Lowry, ki bo po poročanju ameriških medijev ekipo vodil do konca sezone. Šok terapija sicer ni delovala, Washington je namreč slavil s 5:2. Po dve točki (po gol in podajo) so za Capitals prispevali Brett Leason, Daniel Sprong in Michael Sgarbossa. V zadnji minuti pa je gol v prazno mrežo dosegel še prvi zvezdnik moštva Aleksander Ovečkin. Rus je niz tekem z vsaj točko podaljšal na sedem. Ekipa iz ameriške prestolnice pa je spet prevzela prvo mesto v vzhodni konferenci.

Kar 11 golov pa je padlo na tekmi v Anaheimu, od koder je z zmago presenetljivo odšla najslabša ekipa lige Arizona. Po rednem delu je bil izid izenačen na 5:5, gostom pa je zmago v tretji minuti podaljška prinesel Clayton Keller.