Olimpija ni dovolila presenečenja, pokal v Ljubljano

Hokej 28. Sep 202221:07 > 21:07 0 komentarjev

Na prvem derbiju letošnje sezone, a hkrati zadnjem v letošnjem koledarskem letu sta se v Podmežkali merila večna rivala Jesenice in Olimpija. Finale pokalnega tekmovanja je po izenačenem boju pripadel Ljubljančanom, ki so na Gorenjskem slavili s 4:2.

Obširna napoved pred finalom:

Po spremembi sistema pokalnega tekmovanja, ki je v minulih letih potekal v obliki turnirja, letos pa je bil razpotegnjen čez celoten september, se prve lovorike v sezoni veseli Olimpija. Hokejisti iz Tivolija so v sklepni obračun z večnimi tekmeci Jesenicami vstopili kot favoriti in kljub borbeni igri železarjev to vlogo tudi potrdili. Slavili so s 4:2 in četrtič v zgodovini osvojili Pokal Slovenije, Jesenice ostajajo pri dveh naslovih.

Strateg rdečih Gaber Glavič je bil kljub porazu lahko zadovoljen s predstavo svojih izbrancev, ki so proti tekmecu iz močnejše lige prikazali všečno predstavo in jim je do končnega slavja zmanjkalo tudi nekaj sreče.

Sodja poskrbel za edini gol

Tekma se je začela zaspano, v uvodu sta obe ekipi še nekoliko tipali. Prvi so zapretili gosti iz Ljubljane, najprej je v 6. minuti po lepem preigravanju poskušal Joona Erving, dobro minuto pozneje pa še Žiga Pance, ki se je sam znašel pred vrati tekmeca, a je obakrat dobro posredoval jeseniški vratar Antti Karjalainen.

Tudi sicer so bili v prvi tretjini več pri ploščku hokejisti Olimpije, a zrelejše priložnosti so imeli domači. V 9. minuti je s strelom z modre linije najlepšo priložnost zapravil David Planko, ki je zadel vratnico. V nadaljevanju se je dvoboj razživel, a navijači, ki so znova lepo napolnili dvorano Podmežakla, gola niso videli vse do 19. minute. Takrat je po lepi samostojni akciji na levi strani za vodstvo Olimpije zadel Jaka Sodja. Jesenice so imele izvrstno priložnost za izenačenje ob številčni premoči tik pred sireno, a se Žan Us ni pustil premagati.

Olimpija hitro odgovorila

Jeseničani so izključitev Ervinga kaznovale zelo hitro. Le 51 sekund po začetku druge tretjine so železarji hitro postavili napadalno formacijo, po izvrstni podaji Erica Panceta pa je na desni strani sam ostal Erik Svetina in izenačil. Olimpija bi lahko znova povedla že manj kot minuto zatem, ko so sodniki po prodoru Žige Panceta in prekršku nad njim dosodili kazenski strel. Ki pa ga je s slabim strelom po sredini vrata zapravil Tadej Čimžar.

A odgovor gostov je bil vseeno ekspresen. V 26. minuti je z desne strani močno udaril Rok Kapel, Karjalainen je ploščico odbil na levo stran, kjer pa prazne mreže ni bilo težko zadeti Chrisu Doderu. To je bil tudi izid po 40 minutah tekme.

Jesenice grozile do konca

Tretja tretjina se je začela s kaznijo na jeseniški strani, a Olimpija prednosti znova ni izkoristila. To je bil za zmaje že trinajsti zaporedni neizkoriščeni powerplay v vseh tekmovanjih. A kar zeleno-belim ni uspelo ob številčni premoči, jim je uspelo ob igri petih proti petim. Po podaji Dodera je za 3:1 zadel Kristjan Čepon.

Železarji so v nadaljevanju tekme nekajkrat nevarno pritisnili, pred vrati Usa je bilo še posebej vroče ob dveh ljubljanskih izključitvah. Trud rdečih se je obrestoval v 55. minuti, ko so ob izenačenih močeh na ledu izvedli lep protinapad, po katerem je na 2:3 znižal Luka Ščap. Zmagovalca je z golom v prazno mrežo 14 sekund do konca odločil Gregor Koblar.

Ekipi se bosta zdaj posvetili ligaškim obveznostim, Jesenice bodo v okviru alpske lige v petek gostile Bregenzerwald, v soboto pa gostovale pri Zell am Seeju. Olimpija bo v ligi ICE v petek gostovala na Dunaju, v nedeljo pa bo pod Rožnikom obračun s Fehervarjem. Pred tekmo z Madžari se bo od hokejske kariere poslovil Aleš Mušič.

Hokejski pokal Slovenije, finale

Sreda, 28. september:

Jesenice – Olimpija 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Strelci: 0:1 Sodja (Šturm, Beričič, 19.), 1:1 Svetina (Pance E., Logar, 21.), 1:2 Dodero (Kapel, Neill, 26.), 1:3 Čepon (Dodero, Kalan, 44.), 2:3 Ščap (55.), 2:4 Koblar (Čepon, 60.)