Razburljiv začetek končnice v ligi NHL

Hokej 16. Maj 20217:32 > 8:41 0 komentarjev
Obračun je v peti minuti podaljška odločil Nic Dowd. Foto: Geoff Burke

V hokejski ligi NHL se je v Washingtonu začela končnica. Že na prvi tekmi osmine finala je o zmagovalcu odločal podaljšek. Srečnejši so bili domači hokejisti, ki so po zaslugi zadetka Nica Dowda v peti minuti podaljška s 3:2 premagali kosmatince iz Bostona in povedli v seriji.

Prvo tekmo zaključnega dela v boju za Stanleyjev pokal sta že odigrala Washington in Boston. Dvoboj je odločil Dowd, ki je v gol preusmeril strel T.J. Oshiee. Craig Anderson je zaustavil 21 strelov Washingtona in je nadomestil češkega vratarja Viteka Vanečeka, ki se je poškodoval v drugem delu prve tretjine, ko je neuspešno skušal zaustaviti strel Jaka DeBruska. Ta je tedaj izenačil na 1:1.

Odločilni zadetek na tekmi:

Tom Wilson in Brenden Dillon sta Capitals povedla v vodstvi z 1:0 in 2:1, podaljške je Bostonu zagotovil Nick Ritchie.

V končnici v tej sezoni ponovno ne bo hokejistov LA Kings in s tem tudi ne našega mojstra Anžeta Kopitarja, ki je že končal s sezono.