Risi po medlem začetku napolnili mrežo Romunije

Hokej 30. Apr 202413:48 > 20:31 3 komentarji
hokej Slovenija Romunija

Slovenska hokejska reprezentanca je odigrala drugo tekmo svetovnega prvenstva divizije I (skupina A) v Bolzanu. Izbranci Eda Terglava, ki so v nedeljo uvodni obračun z Južno Korejo izgubili z 2:4, so se tokrat precej bolje odrezali in Romune porazili z izidom 6:1. V strelih je Terglavova četa nasprotnika porazila kar s 47 proti 10!

SP divizije I (skupina A)

Slovenija – Romunija 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Selektor Edo Terglav je za današnjo tekmo zamenjal vratarja. Matijo Pintariča je v golu zamenjal Gašper Krošelj, nekoliko pa je premešal tudi napadalne postave.

Risi so z Romunijo doslej na uradnih srečanjih igrali osemkrat in vsakič zmagali, razmerje v doseženih in prejetih zadetkih je bilo 45:6 v korist Slovenije, a danes se ni začelo bleščeče, saj so hokejisti Romunije zgodaj povedli.

V polno je meril igralec ruskih korenin Albert Zagidulin, ki je po strelu s polrazdalje Krošlju plošček spravil v mrežo med nogami. Slovenija je imela nekaj minut kasneje igralca več na ledu, stiskala obroč okoli vrat Attile Adorjana, pa ostala praznih rok.

Sinovi grofa Drakule postavili “avtobus”

Na polovici prvega dela je še enega naturaliziranega Rusa v vrstah tekmeca Jevgenija Skačkova nepravilno oviral Bine Mašič in Sloveniji pridelal številski deficit na ledu. Kljub premoči Romunov je Blaž Tomaževič v njihovi obrambni tretjini ukradel plošček, lepo podal do Nika Simšiča, ki je preveč okleval in ostalo je pri 0:1. Slovenija se je uspešno obranila in imela kmalu na voljo priložnost za izenačenje. Csanad Fodor je spotikal Matica Töröka in bil izključen.

Edo Terglav Mitja Šivic

Slabih pet minut pred koncem prve tretjine je četa Eda Terglava vendarle izenačila. Tomaževič je na modro črto podal do Rožleta Bohinca, ki je pomeril in dosegel debitantski reprezentančni zadetek. Slovenija je prvo tretjino v strelih dobila kar s 16 proti 5!

Silovito nadaljevanje

V drugi tretjini so slovenski hokejisti zadeve začeli hitro postavljati na svoje mesto. Odigrali so protinapad, pri katerem se je z veliko mero občutka za prostor izkazal kapetan Robert Sabolič. Namesto strela na gol je plošček spravil v sredino napadalne tretjine, kamor je ravno zadrsal Rok Tičar in s silovitim strelom premagal Adorjana.

Slovenija Romunija IIHF

V nekoliko bolj izenačeni drugi tretjini je Slovenija proti koncu spet kronala premoč in povedla s 3:1, v polno je meril Török, ki je odbitek prisebno spravil za hrbet romunskega čuvaja mreže. Minuto kasneje je zadel še Marcel Mahkovec, ki je preusmeril strel Matica Podlipnika in Slovenijo spravil na varno razdaljo.

Romunski brodolom

V zadnjem delu srečanja se je spet smejalo Slovencem. V 46. minuti je Aljoša Crnovič pomeril z razdalje, pred vrati Romunije je paku smer spremenil Mahkovec in se še drugič vpisal na listo strelcev.

Le par minut kasneje je udarila naveza Sabolič – Tičar. Prvi je podal, drugi pa zadel tik pod prečko za 6:1. Do konca so še zmeraj prevladovali risi, a se rezultat ni spremenil. Za igralca srečanja je bil proglašen Rok Tičar, tri podaje je prispeval kapetan Sabolič.

gasper kroselj

Slovence jutri v Bolzanu ob 19.30 čaka boj z gostitelji Italiji, v petek ob 16. uri se bodo merili z Japonsko, v soboto ob 19.30 pa z Madžarsko. V zgornji rang tekmovanja peljeta prvi dve mesti.

SP v hokeju na ledu, divizija I (skupina A)

Madžarska – Južna Koreja 6:2
Italija – Japonska 4:3 po podaljšku