Korejci prek Romunov do prvih točk

Hokej 5. Maj 202218:06 0 komentarjev
Romuni so na prvih dveh tekmah turnirja v Ljubljani prejeli kar 13 zadetkov. Foto: Aleš Fevžer

Hokejisti Južne Koreje so na edini četrtkovi tekmi svetovnega prvenstva divizije 1 (skupina A) s 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) ugnali Romune, ki so jim v sredo mrežo napolnili tudi Slovenci. Risi so jim zabili kar devetkrat.

Južnokorejci so v boj z Romunijo vstopili s porazom proti enim favoritov prvenstva Madžarom (1:5), Romunija pa je doslej v svojem edinem obračunu v sredo visoko izgubila s Slovenci (1:9). Tokrat se je prva tretjina tekme med Korejci in Romuni končala brez zadetkov, v drugi sta za azijsko zasedbo zadela Kim Won-Jun in Jeon Jung-Woo, za romunsko pa je bil ob koncu drugega dela igre uspešen Albert Zagidulin. Kang Min-Wan je v 46. minuti povišal na 3:1, končni izid pa je postavil Jeon Jung-Woo, ki je dvema goloma dodal tudi dve podaji.

V petek bo ob 15.30 Južna Koreja igrala proti Litvi, ob 19.00 pa bo na sporedu bržčas tekma prvenstva med neporaženima Slovenijo in Madžarsko.