Latvijci ugnali Norvežane, vse težji položaj Slovenije

Hokej 17. Maj 202318:34 0 komentarjev

Latvijci so v 4. krogu svetovnega prvenstva elitne divizije v hokeju z 2:1 premagali Norveško. S tem so naredili velik korak proti obstanku in dodatno pobegnili Sloveniji.

Potem ko je Latvija na začetku turnirja dvakrat zapored izgubila, je po zmagi nad Norveško z 2:1 na domačem ledu na svetovnem prvenstvu 2023 dosegla dve zaporedni zmagi. Na tekmi, na kateri so Latvijci na trenutke prevladovali, so na koncu vseeno morali braniti prednost enega zadetka.

Kanadčani so z izjemno učinkovito igro v uvodnih dvajsetih minutah premagali Kazahstance. V tem obdobju je dva gola dosegel Lawson Crouse, po enega pa Mackenzie Weegar in Joe Veleno. V zadnji tretjini je zadela še Samuel Blais, za Kazahstance pa je edini gol v prvi tretjini prispeval Adil Beketajev.

V skupini A v Tampereju so Američani po štirih tekmah še naprej 100-odstotni, njihova zadnja žrtev so bili naši severni sosedi Avstrijci, ki so izgubili z 1:4. Na drugem današnjem dvoboju so Finci pred domačimi gledalci dosegli drugo zmago, po Nemcih so na kolena položili še Francoze in zmagali s 5:3.