Real sestopa z evropskega vrha, v Manchestru je bil brez možnosti

Evropa 17. Maj 202322:40 2 komentarja

Za naslov evropskega prvaka se bosta letos pomerila Inter, ki je včeraj še drugič premagal mestnega tekmeca Milan, in Manchester City, ki je danes pred domačimi navijači s 4:0 razbil branilca naslova Real Madrid.

Real Madrid, ki je lani še 14. postal evropski prvak, se je tokrat ustavil v polfinalu. Potem ko je na Santiagu Bernabeu prejšnji teden remiziral z 1:1, je na Etihad pripotoval z upanjem na nov finale, a bil brez možnosti. Manchester City ga je povsem razbil. Angleški prvaki so že od prve minute močno pritisnili proti nasprotnikovim vratom in nizali priložnosti, dvakrat se je z izjemnima obrambama po strelih Erlinga Haalanda izkazal vratar Reala Thibaut Courtois.

Toda gostje so zdržali le do 23. minute, ko je neubranljivo po strelu znotraj kazenskega prostora zadel Bernardo Silva. Portugalec je v 37. minuti v polno meril še drugič, ko je z glavo v mrežo pospravil odbitek in dosegel drugi gol na tekmi. Real si ni priigral praktično nobene priložnosti, za nekaj razburjenja je po strelu od daleč ob zaostanku z 0:2 poskrbel le Toni Kroos, ki je stresel prečko.

Drugi finalist je bil dokončno odločen 15 minut do konca, ko je žogo v svoj gol nesrečno preusmeril branilec gostov Eder Militao, rezervist Julian Alverez pa je v 91. minuti – malo za tem, ko je prišel na igrišče – le še dokončal delo.

Manchester City se je še drugič v zgodovini in drugič v dveh letih uvrstil v veliki finale lige prvakov, v katerem bo lovil prvi naslov evropskega prvaka.

Veselje Samirja Handanovića po koncu tekme. FOTO: Guliverimages.

Inter Samirja Handanovića brez težav v finale

Inter, pri katerem je Samir Handanović tudi tokrat sedel na klopi, je v torek, tokrat v vlogi domačina, v Milanu gostil mestnega tekmeca in branil prednost z 2:0 s prve tekme. V uvodnih minutah so “gostje” dali nekaj znakov, da morda uspejo priti do preobrata, potem pa so vajeti igre v svoje roke vzeli črno-modri in zlahka prišli do finala.

Vse dvome o zmagovalcu je z golom v 74. minuti razblinil argentinski napadalec Lautaro Martinez in Interju prinesel še drugo zmago nad največjim tekmecem v manj kot sedmih dneh.

Inter, ki se lahko pohvali s tremi naslovi, se je v finale lige prvakov uvrstil prvič po letu 2010, ko je tudi nazadnje postal evropski prvak.

Veliki finale lige prvakov bo letos 10. junija gostil stadion Atatürk v Istanbulu.