Slovaki presenetili Američane, Švicarji po loteriji utišali Prago

Hokej 13. Maj 202423:36 0 komentarjev
Slovaška ZDA

Slovaški hokejisti so na svetovnem prvenstvu na Češkem v tretji tekmi presenetili ZDA in v skupini B v Ostravi po podaljšku zmagali s 5:4. Na drugi tekmi te predtekmovalne skupine je Švedska nadigrala Nemčijo s 6:1. V skupina A je v Pragi Finska s 4:1 ugnala Norveško, v izenačenem večernem obračunu je Švica Češko ugnala po kazenskih strelih z 2:1.

Slovaki so proti ZDA na turnirju prišli do druge zmage, ko je ob koncu četrte minute dodatnega dela igre zadel Miloš Kelemen za svoj drugi gol na tekmi ob podaji, tri asistence je na koncu vpisal tudi Martin Pospišil. Še v začetku zadnje tretjine so poznejši zmagovalci vodili s 4:1, a so tekmeci uprizorili preobrat.

Hokejisti ZDA so si izborili podaljšek, v katerem pa so ostali le z osvojeno točko ter so doslej premagali le Nemčijo. Slednji so bili na drugi tekmi skupine brez moči proti skandinavski zasedbi za drugi poraz na tem SP.

Švedska je že sredi tekme povedla s 5:0, nato pa sta bila dosežena le še dva gola, po eden na vsaki strani. Pri Švedih, ki so edini s popolnim izkupičkom v skupini, se je šesterica vpisala med strelce zadetkov. V skupini A je le Kanada z vsemi točkami, na dveh tekmah je dosegla zmagi in tretjo pričakuje v torek zvečer proti Avstriji.

Finska ni imela težjega dela z Norveško. Dvajsetletni Oliver Kapanen je dosegel dva gola, dva gola je zabil tudi Arttu Hyry. Najdlje pa so čakali na razplet v Pragi, kjer pa gostiteljem ni uspelo zmagati. Tekmeci so v prvi tretjini povedli, zadel je Kevin Fiala, v drugi je izenačil Matej Stransky. Oba strelca sta bila nato uspešna tudi v kazenskih strelih, ko je tretji gol za odločitev o zmagovalcu dosegel še Philipp Kurashev.