Slovenija prvenstvo začela z zmago, do zmage tudi Madžari

Hokej 3. Maj 202219:13 > 21:28 0 komentarjev

Slovenska hokejska reprezentanca je domače svetovno prvenstvo odprla s tekmo proti na papirju najšibkejšemu nasprotniku. Risi so v hali Tivoli premagali Litvo s 4:2. Na prvi tekmi svetovnega prvenstva so hokejisti Madžarske s 5:1 ugnali Južno Korejo.

Slovenija je tekmo bolje odprla, toda niso našli poti, da bi zatresli litovsko mrežo. Šele v 14. minuti je za vodstvo risov poskrbel Verlič. Druga tretjina je bila veliko boljša, Slovenci so jo dobili z 2:0. Nekoliko presenetljivo pa je zadnja tretjina pripadla Litovcem, ki so zadeli, kar dvakrat.

Madžari povozili Južno Korejo

Turnir so s popoldansko tekmo otvorili hokejisti Madžarske in Južne Koreje. Naši vzhodni sosedi so bili občutno boljši tekmec. Že po dveh tretjinah je bilo srečanje praktično odločeno, saj so Madžari po 40 minutah vodili s 5:0. Tri gole je v razmaku sedmih minut Csanad Erdely. Korejci so častni zadetek dosegli šele v 58. minuti. Prav slovenska vzhodna soseda bo verjetno glavna konkurentka risom za prvo mesto v skupini.