Sanjski uvod Kopitarjevih kraljev

Hokej 3. Maj 20227:29 > 7:36 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v noči s ponedeljka odigrali prvo tekmo v končnici letošnje sezone lige NHL. In začeli so naravnost sanjsko. Kralji so namreč v Edmontonu poskrbeli za prvi "break" in v izenačeni tekmi slavili s 4:3.

To so tekme, na katerih se navadno odločajo serije v končnici. Izenačen dvoboj Edmonton Oilers in Los Angeles Kings se je končal po željah Anžeta Kopitarja in njegovih soigralcev, ki so s pomembno zmago fantastično odprli končnico letošnje sezone lige NHL. Začelo se je po notah ekipe iz Los Angelesa, v prvi tretjini sta nasprotnikovo mrežo zatresla Trevor Moore in Alex Iafallo, a je Connor McDavid v zadnji minuti uvodnega dela poskrbel za gol priključka naftarjev.

V drugi tretjini je sledil popoln mrk kraljev. Edmonton se je razigral, ekipo iz Los Angelesa pa je reševal vratar Jonathan Quick. Kraljem je še uspelo odgovoriti na izenačenje, za katerega je poskrbel Kailer Yamamoto. Dobro minuto kasneje je namreč zadel Brendan Lemieux, na polovici druge tretjine pa je za novo poravnavo izida poskrbel Leon Draisaitl. V nadaljevanju je sledilo silovito obleganje gostujočih vrat, a Edmonton velike premoči v drugem delu igre ni znal nadgraditi z golom za vodstvo. Razmerje strelov v drugi tretjini – 16:4 v korist domačih.

Gol, ki je zmedel tudi “tviteraša” kraljev

A kralji so se v najpomembnejših trenutkih tekme znova zbrali, trenutek odločitve pa je prinesla 55. minuta, ko je po pravi zmedi pred vrati Edmontona za zmago Los Angelesa zadel Phillip Danault. Anže Kopitar se v nekaj več kot 25 minutah na ledu ni vpisal med strelce oziroma podajalce. Serija se bo z drugo tekmo v Edmontonu nadaljevala v noči iz srede na četrtek.

Preostale tri tekme večera so bile precej manj izenačene, Carolina je odpihnila Boston (5:1), Toronto pa Tampo (5:1). Presenečenje večera je zanesljiva zmaga St. Louisa v Minnesoti (4:0).