Slovenci navdušili polno dvorano in se uvrstili med elito

Hokej 6. Maj 202219:00 > 21:46

Slovenski hokejisti so na derbiju svetovnega prvenstva divizije I, skupine A, s 5:1 ugnali Madžare in potrdili uvrstitev med hokejsko elito. Na prvi tekmi petkovega sporeda je Litva s 5:3 premagala Južno Korejo.

Slovenija – Madžarska 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Jeglič 1., Sabolič 27., 58., Pance 27., Ograjenšek 58.; Erdely 16.

Slovenski hokejisti so začeli udarno. Z zadetkom že po 30 sekundah tekme. Za vodstvo je zadel Žiga Jeglič. Madžari so še v prvi tretjini uspeli izenačiti izid, uspešen je bil Erdely v 16. minuti tekme.

V drugi četrtini so se Slovenci zbrali in v 27. minuti v le nekaj sekundah zabili dva zadetka. Natančna sta bila Sabolič in Pance. Podobna zgodba se je ponovila dve minuti pred koncem tekme. Najprej je bil natančen Sabolič, le nekaj sekund za tem pa še Ograjenšek za končni rezultat 5:1.  S tem so se Slovenci uvrstili med hokejsko elito.

Že pred tem je Litva s 5:3 ugnala Južno Korejo za svojo prvo zmago na turnirju.