Tampa na Floridi z drugačnim obrazom, serija spet na začetku

Hokej 8. Jun 20227:45 > 7:52 0 komentarjev
Z golom in dvema podajama je bil prvi junak Tampe Ondrej Palat. Foto: Guliverimage

Dvakratni branilci naslova prvakova severnoameriške hokejske lige iz Floride Tampa Bay Lightning so vpisali še drugo zmago v finalu vzhodne konference lige NHL ter v obračunu na štiri zmage serijo proti New York Rangers izenačili na 2:2. Tampa je na četrti tekmi zmagala s 4:1.

Tampa je na domačem ledu povedla že po dveh minutah in 38 sekundah uvodne tretjine, potem ko je zadel Pat Maroon. Po desni strani je v napadalno tretjino krenil Zach Bogosian, vratar Igor Šesterkin je njegov strel ubranil, odbitek pa je v mrežo pospravil Maroon. To je bil tudi izid prvih 20 minut.

V drugi tretjini sta mreži mirovali vse do 34. minute, ko je Tampa povedla z 2:0. Ondrej Palat je iz srednje tretjine plošček poslal v napad, kjer se je pred Šesterkinom sam znašel Nikita Kučerov in podvojil vodstvo Strel. Palat je pomembno vlogo odigral tudi v 45. minuti, ko je nevarno poskušal z desne strani, plošček pa je v mrežo za 3:0 potisnil kapetan domačih Steven Stamkos.

Tekma se je zdela odločena, a gostje se niso predali. V 57. minuti so prek Artemija Panarina izkoristili številčno prednost in se približali. Toda to je bilo tudi vse, kar je Rangerjem uspelo. Prvi junak tekme Palat pa je devet sekund pred koncem izkoristil še tveganje gostov, ki so poskusili brez vratarja, in postavil končni izid.

Vseh pet golov s četrte tekme Tampa Bay – New York

Serija je po začetnih dveh zmagah New Yorka zdaj izenačena na 2:2, peta tekma pa bo v velikem jabolku na sporedu v noči na petek po slovenskem času.

Zmagovalec finala vzhodne konference se bo v velikem finalu za Stanleyjev pokal pomeril z ekipo Colorado Avalanche, ki je v finalu zahodne konference s 4:0 izločil Edmonton Oilers.