Torontu derbi s Carolino, končnica se Washingtonu oddaljuje

Hokej 18. Mar 20238:39 0 komentarjev

V severnoameriški hokejski ligi so odigrali štiri dvoboje. Toronto Maple Leafs so ugnali vodilno ekipo metropolitanske skupine Carolino Hurricanes s 5:2, Washington Capitals so doma klonili proti St. Louis Blues z 2:5, derbi začelja Anaheim Ducks - Columbus Blue Jackets je dobil Anaheim s 7:4, Philadelphia Flyers so premagali Buffalo Sabres s 5:2.

V Torontu je Zach Aston-Reese dvakrat zadel za zmago s 5:2 proti Hurricanes v Scotiabank Areni. To je bilo četrtič v njegovi karieri v NHL (293 tekem), da je Aston-Reese zadel dvakrat na tekmi. Še nikoli ni dosegel hat-tricka v ligi NHL.

“Vsekakor sem se počutil dobro,” je dejal Aston-Reese. “Vedno je lahko odigrati preostanek tekme, ko zadeneš v prvi menjavi. To so bili precej lahki goli, ki sem jih dal. Erik Gustafsson je imel odličen strel, nato pa je Sam Lafferty z odlično podajo zabelil vse skupaj. Upal sem na tretji gol, a sem zadovoljen z večerom,” je povedal.

Morgan Rielly je dosegel gol in podajo, John Tavares in Calle Jarnkrok sta dosegla vsak po dve podaji, Ilja Samsonov pa je zbral 32 obramb za javorove liste, ki so se za tri točke pomaknili pred Tampa Bay Lightning na drugo mesto na lestvici atlantske divizije. Na vrhu je s 107 točkami zasedba Boston Bruins, ki si je že zagotovila končnico.

Če hat-trick ni padel v Torontu, je pa zato v Philadelphii. Owen Tippett je vprvič zabil tri gole na eni tekmi v ligi NHL, domači letalci pa so s 5:2 v Wells Fargo Centru premagali Buffalo Sabres. Letalcem sicer ne kaže najbolje v boju za končnico.

Tudi zasedba iz prestolnice ZDA izgublja zagon v boju za drugi del sezone. Capitals so doma v Washingtonu izgubili proti St. Louis Blues, ki so zmagali s 5:2, tudi po zaslugi Sammyja Blaisa, ki je dvakrat zadel za goste.

Blais, ki ga je St. Louis kupil v menjavi z New York Rangers 9. februarja, je dosegel štiri gole na zadnjih petih tekmah. To je bila njegova prva tekma z več kot golom v ligi NHL. Domači zvezdnik Aleks Ovečkin se ni vpisal med strelce.

V predmestju Los Angelesa Anaheimu se je odvil derbi začelja. Ekipa pri repu zahodne konference Anaheim Ducks je s 7:4 premagala zadnjo ekipo vzhodne konference Columbus Blue Jackets. Še v osmi minuti tretje tretjine sta bili ekipi četrtič na tekmi poravnani. Izid je bil 4:4, odločilni zadetek pa je manj kot tri minute pred koncem prispeval Max Jones za 5:4.

Scott Harrington je streljal v prazno mrežo 48 sekund pred koncem in povišal na 6:4, Ryan Strome pa je dosegel še en zadetek v nebranjeno mrežo 34 sekund pred koncem za 7:4.