Kralji z rušilno močjo drvijo proti vrhu zahodne konference

Hokej 17. Mar 20237:07 0 komentarjev

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma s 4:1 premagali Columbus Blue Jackets. Kapetan kraljev Anže Kopitar je bil znova med strelci. Ekipi iz zahodne obale ZDA le še zmaga manjka do skoka na sam vrh zahodne konference.

Kanadčan Drew Doughty je gostitelje povedel v vodstvo v peti minuti drugega dela. Tri minute kasneje je udaril Anže Kopitar in napovedal poptop Columbusa. Na 3:0 je sredi trinajste minute povišal Šved Viktor Arvidsson, rojak slednjega Carl Grundstrom pa na 4:0 po samostojni akciji le dobro minuto pozneje. Rus Kirill Marčenko je edini premagal domačega čuvaja mreže Pheonixa Copleya (30 obramb) v zadnji tretjini.

Kralji so slavili še sedmič na zadnjih osmih tekmah, na vseh pa so dosegli vsaj točko. S tem sedaj le točko zaostajajo za vodilno ekipo pacifiške skupine ekipo Vegas Golden Knights, ki je z 2:7 izgubila proti Calgary Flames. Domačo serijo Kopitar in soigralci nadaljujejo v nedeljo, ko bo njihov nasportnik Vancouver.