V torek bo treba biti boljši vseh 60 minut

Alpska liga 10. Apr 20229:49 0 komentarjev
Boj med Jesenicami in Asiagom je pričakovano napet in izenačen.

Za hokejisti Jesenic je neuspešen uvod v finale alpske lige. Čeprav so na gostovanju pri Asiagu povedli, tekmeca iz Vicenze pa tudi nadstreljali, so se v Slovenijo vrnili poraženi. Toda izid 4:1 ni realen glede na razmerje moči na ledu.

Ko je Jaša Jenko na polovici tekme v dvorani Odegar po gneči pred vrati zbezal plošček za hrbet sicer odlično razpoloženega Marca Vallinija, se je zdelo, da so Jesenice na odlični poti k vodstvu v seriji. Kljub težavam s poškodbami – močno se je poznala predvsem odsotnost Nejca Stojana in Davida Planka – so železarji v obrambi delovali prepričljivo, po uspešnem napadu pa so imeli v rokah tudi minimalno vodstvo.

Manjko se je vendarle poznal

A sledila je črna minuta, ko je Asiago na hitro dvakrat premagal Oscarja Fröberga. Najprej je po dobljenem buliju po lepi samostojni akciji pod prečko zadel Anthony Salinitri, le 58 sekund pozneje pa je z leve strani udaril še Lorenzo Casetti in švedskemu čuvaju mreže je plošček ušel v mrežo.

“Tekma se je zlomila v drugi tretjini, ko je Asiago izkoristil naše slabe minute in dosegel dva zadetka. V naših vrstah so se poznale odsotnosti, saj vsak igralec, ki je tokrat manjkal, ekipi prinese dodatno vrednost. Držimo pesti, da se vrnejo že v torek in bomo tako zaigrali v polni postavi,” je srečanje ocenil strelec edinega gola za Jesenice Jaša Jenko.

Edini gol za Jesenice je na prvi tekmi dosegel Jaša Jenko.

Brez presenečenj

Po drugem odmoru je bilo pričakovati, da bodo železarji silovito pritisnili za izenačenje, a jih je že po slabih štirih minutah s tretjim golom za Italijane presekal Jose Magnabosco. Čeprav je bilo razmerje vseh strelov v korist Jeseničanov (34:28), pa je dobrih tisoč navijačev ob koncu videlo slavje domačih hokejistov. Ti so v zadnji minuti izkoristili še tveganje Nika Zupančiča, ki je poskušal z igro brez vratarja.

“Mislim, da smo kar pričakovali takšno igro Asiaga, saj skozi celotno sezono igrajo zelo napadalen in agresiven hokej. Naš načrt je, da se z videoanalizo dobro pripravimo na torkovo tekmo, odigramo boljših 60 minut in s pomočjo navijačev izenačimo serijo,” je misli k drugi tekmi v seriji že preklopil Jenko.

Ta bo v torek, 12. aprila, na Jesenicah, rdeči pa bodo naredili vse, da pred ponovno potjo v Italijo (v četrtek) izid poravnajo. Do zmage jim je že na prvi tekmi zmanjkalo manj, kot se zdi ob pogledu na končni rezultat.

Vrhunci prve finalne tekme AHL so na voljo tukaj.