Vegas v domovanju Luke Dončića zakockal prvi zaključni plošček (VIDEO)

Hokej 26. Maj 20238:25 > 8:28 0 komentarjev

Hokejisti Dallasa so v konferenčnem finalu lige NHL doma po podaljšku (3:2) premagali Vegas Golden Knights in tako izsilili peto tekmo. Drugi poskus uvrstitve v finale in boj za Stanleyjev pokal s Florido bodo imeli zlati vitezi v noči na nedeljo.

Mož odločitve je bil 38-letni Joe Pavelski, ki je zadel v četrti minuti podaljška in zvezdam podaljšal bivanje v končnici.

Vegas je v rednem delu srečanja dvakrat vodil. Najprej je zlate viteze v vodstvo popeljal William Karlsson, ki je zadel v 5. minuti, domače je do izenačenja ob igri z igralcem več deset minut kasneje spravil Jason Robertson.

Sredi druge tretjine je Jonathan Marchessault Vegas spet spravil v položaj za napredovanje v finale lige, a je imel svoje zopet za povedati član prvega napada Dallasa Robertson ter zadel slabe tri minute pred zaključkom druge tretjine.

Zadetki rednega dela tekme:

Brez kapetana je steklo

V zadnji sta mreži mirovali, podaljšek pa je v American Airlines Centru, kjer svoje tekme igrajo tudi Dallas Mavericks, kot rečeno z golom prekinil veteran Pavelski.

Stars so tekmo odigrali brez kaznovanega kapetana Jamieja Benna, ki si je prislužil kazen dveh tekmi prepovedi nastopa, ko je s palico v bližini vrata na tretji tekmi udaril kapetana Vegasa, Marka Stona.

Jamie Benn, Dallas Stars; FOTO: USA Today via Guliverimage

Vratar Dallasa Jake Oettinger je tokrat v dvorani American Airlines Center zbral 37 obramb.

Peto tekmo v nedeljo zjutraj ob 2. uri po našem času (SK1) gosti Vegas.