Konec sanj o naslovu: Ronaldo v solzah zapustil zelenico

Katar 2022 10. Dec 202218:28 0 komentarjev

Cristiano Ronaldo se po četrtfinalnem porazu Portugalske protu Maroku (0:1) poslavlja od svetovnega prvenstva v Katarju. Po tekmi je že jasno, da eden najboljših nogometašev vseh časov ne bo postal svetovni prvak, kar je bila njegova velika želja. Le nekaj trenutkov po zadnjem sodnikovem žvižgu se je 37-letnik v solzah odpravil proti garderobi.

Sanje Cristiana Ronalda o osvojitvi svetovnega prvenstva so postale nočna mora, saj je Portugalska izpadla proti Maroku v četrtfinalu mundiala.

37-letni zvezdnik je tekmo začel na klopi. Čeprav je Gonçalo Ramos tudi tokrat nastopil namesto Ronalda, si Portugalska brez izkušenega napadalca ni pripravila praktično nobene prave priložnosti.

Tudi po vstopu Ronalda Portugalska ni uspela doseči zadetka. Foto: REUTERS/Fabrizio Bensch via Guliver

Fernando Santos je Ronalda v igro poslal le nekaj minut po začetku drugega polčasa, ko so Portugalci iskali izenačenje po zadetku Youssefa En-Nesyrija v prvem polčasu. Ronaldo je imel tudi priložnost za izenačenje, vendar je njegov strel rešil izjemni vratar Yassine Bounou v maroških vratih.

Po tekmi je Ronaldo v solzah zapustil zelenico in se odpravil proti garderobi.

Kje bo igral v prihodnosti?

Zdaj se Ronaldo vrača domov – brez kluba, saj je dokončno zapustil Manchester United med prvenstvom v Katarju

Kljub temu se je na Bližnjem vzhodu zapisal v zgodovino. Na otvoritveni tekmi Portugalske je dosegel zadetek in s tem poskrbel za rekord, saj je kot prvi dosegel zadetek na petih različnih svetovnih prvenstvih.

Toda na turnirju, za katerega je pred začetkom priznal, da bo verjetno njegov zadnji, Ronaldo ni pokazal tako vrhunskih predstav, kot smo od njega vajeni ali morda pričakovali.

Kljub temu se lahko Ronaldo s ponosom ozre na svojo kariero v dresu Portugalske, s katero je leta 2016 po zmagi nad Francijo postal evropski prvak.

Nekdanji napadalec madridskega Reala in Manchester Uniteda je septembra dejal, da upa, da bo na prihajajočem Euru 2024 še enkrat zaigral za svojo reprezentanco.