Francozi razblinili angleške sanje, Giroud znova junak

Katar 2022 10. Dec 202221:55 > 22:00 0 komentarjev

Znani so vsi vsi polfinalni pari na letošnjem svetovnem prvenstvu. Najprej so vozovnico za polfinale prevzeli nogometaši Maroka, ki so poskrbeli za novo senzacijo in izločili Portugalsko (1:0), kasneje na večernem obračunu pa so Francozi ugnali Anglijo (2:1).

V prvem polčasu težko pričakovanega dvoboja med Anglijo in Francijo je bil strel Tchouamenija, ki je z lepim zadetkom premagal Pickforda, tista ključna razlika. Kasneje so nekoliko več prevladovali Angleži, ki pa svoje terenske premoči niso uspeli kronati z zadetkom. V prvih 45 minutah srečanja kljub pričakovanjem nismo spremljali atomskega nogometa.

V drugem polčasu se je tekma povsem razživela, trije levi so se podali v lov na izenačenje in ga po slabih desetih minutah nadaljevanja tudi dobili. Bukayo Saka je priigral enajstmetrovko, Harry Kane pa je uspešno izvedel strel z bele točke. Toda na drugi strani so bili takoj nevarni tudi galski petelini, ki so prišli do zadetka v 78. minuti, ko je v polno meril Olivier Giroud.

Kasneje so imel Angleži na voljo novo enajstmetrovko, ki pa jo je Kane tokrat zapravil, njegov strel je zletel prek francoskih vrat.

Do konca so trije levi poskušali izenačiti, toda resnejše priložnosti si niso priigrali, še najbližje so bili v 100. minuti srečanja, ko je s prostega strela poskusil Marcus Rashford.

Enajsterici:

Zgodovinski uspeh Maroka

V prvem polčasu so imeli Portugalci večjo posest žoge, toda terenske premoči niso uspeli kronati. Do vodstva so prišli Maročani, v 42. minuti je za vodstvo edine preostale afriške reprezentance na tem prvenstvu zadel Youssef En-Nesyri. Toda zadetek gre zagotovo v veliki mero na dušo vratarja Dioga Coste.

V prvi minuti podaljška prvega polčasa je Bruno Fernandes poskusil z lepim volejem, žoga pa je stresla prečko, tako da so na odmor z minimalno prednostjo odšli Maročani.

V drugem polčasu je v igro vstopil tudi Cristiano Ronaldo, Portugalci so se podali v lov na izenačenje, drugi polčas je bil povsem v znamenju Portugalske, ki pa ni uspela doseči izenačujočega zadetka. Maroko je poskrbel za zgodovinski uspeh, postali so prva afriška država, ki se je prebila v polfinale. S tem pa se je začelo slavje pred navdušeno množico, ki jo večinoma sestavljajo njihovi navijači.

Tekmo so končali pod velikim pritoskom, vendar so si z golom Youssefa En Nesyrija tik pred koncem polčasa zagotovili mesto v polfinalu, kjer bodo igrali s Francijo ali Anglijo in bodo izjemno zahteven zalogaj, tako za tri leve ali pa aktualne svetovne prvake.