Van Avermaet kolesar sezone, Roglič na 27. mestu

Kolesarstvo 24. Okt 201719:20 > 19:26
Twitter

Kolesarska sezona svetovne serije je zaključena. Na prvem mestu jo je zaključil Belgijec Greg van Avermaet, najboljšega Slovenca Primoža Rogliča najdemo na 27. mestu.

Greg van Avermaet je v minuli sezoni na dirkah svetovne serije zbral 3.582 točk in zasluženo osvojil prvo mesto. Na drugem najdemo Britanca Chrisa Frooma, zmagovalca dirke po Franciji in Španiji, ki je zbral 3.452 točk, tretji pa je zmagovalec dirke po Italiji Nizozemec Tom Dumoulin, ki je zbral 2.545 točk. Le točko manj ima na četrtem mestu svetovni prvak Slovak Peter Sagan.

Točke je v tej sezoni zbralo 11 Slovencev, največ jih je osvojil Primož Roglič, ki ga najdemo na 27. mestu.

Med ekipami je pričakovano slavil britanski Sky, drugi je belgijski Quick-Step Floors, tretji pa ameriški BMC.

Za slovensko kolesarstvo je bila minula sezona izredno uspešna, saj so kolesarji dosegli etapne zmage na vseh tritedenskih dirkah. Jan Polanc je slavil na Giru, Primož Roglič na Touru, Matej Mohorič pa na Vuelti.