Clarku peta etapa, rdeča majica dobila novega lastnika

Kolesarstvo 29. Avg 201817:48 > 17:58
Mark Metcalfe/Getty Images for ANZUP

Na peti etapi kolesarske Dirke po Španiji je slavil Avstralec Simon Clarke. Rdečo majico vodilnega si je nadel Francoz Rudy Molard.

Avstralec Simon Clarke je etapo med Granado in Roquetas de Marom dobil v finišu. Etapo je sicer zaznamoval ubeg po 60 kilometrih, ko se je spredaj znašla skupina 25 ubežnikov. Italijan Alessandro De Marchi je poskusil s samostojno akcijo v zadnjih 100 kilometrih, Clarke in Nizozemec Bauke Mollema pa sta se mu na čelu dirke pridružila 54 kilometrov pred ciljem.

Glavnina je dogajanje opazovala preveč anemično, kar je 36 kilometrov pred koncem izkoristil Molard in se odločil za lov na vodilno trojico. Pridružila sta se mu še Italijan Davide Villela in Nizozemec Floris De Tier. Trojica zasledovalcev je ubežnike do cilja skorajda povsem ujela in na koncu zaostala za vsega osem sekund. Clarke je dobil šprint pred Mollemo in De Marchijem, Villela pa je bil hitrejši od De Tierja in Molarda.

Glavnina je za zmagovalcem zaostala štiri minute inn 55 sekund, Molard pa si je v skupnem seštevku pred Poljakom Michalom Kwiatkowskim privozil minuto in sekundo prednosti. Ekipa FDJ z Molardom bo majico vodilnega nosila prvič po letu 2005 – takrat je bil štiri dni na prvem mestu Brad McGee.

Luka Pibernik in Luka Mezgec sta danes osvojila 169. oziroma 171. mesto. Oba sta zaostala 17 minut in 24 sekund.