Po premoru spet v akciji tudi Tadej Pogačar

Kolesarstvo 28. Avg 20228:40 0 komentarjev

Slovenski kolesarski as Tadej Pogačar bo po mesecu dni znova na startu dirke svetovne serije. Triindvajsetletnik bo nastopil na bretonski klasiki v okolici Plouayja (254,8 km), družbo pa mu bodo delali še trije rojaki, in sicer Luka Mezgec, Jan Tratnik in Matevž Govekar.

Pogačar je po drugem mestu na dirki po Franciji dirkal na klasiki San Sebastian, ki je ni končal. Po štirih tednih počitka in treninga pa bo sezono nadaljeval v Franciji in začel priprave na oba preostala vrhunca v sezoni; svetovno prvenstvo v Avstraliji in dirko po Lombardiji.

Slovenski zvezdnik je v tej sezoni zabeležil 13 zmag, na poti do 14. pa mu bodo na razgibani in zelo dolgi trasi nasproti stali Belgijec Wout Van Aert, Avstralec Michael Matthews, Danec Magnus Cort, Francozi David Gaudu, Valentin Madouas, Benoit Cosnefroy in Guillaume Martin, Ekvadorec Jhonatan Narvaez in številni drugi.

Imel bo slovenski družbo

Svojo priložnost bodo iskali tudi preostali trije Slovenci. Mezgec je na tej dirki že zasedel drugo mesto pred dvema letoma, ko je zaostal za sedanjim moštvenim kolegom Matthewsom, ki je takrat dirkal v dresu Sunweba. Edini Slovenec z zmago na bretonski klasiki je sicer Grega Bole, ki je slavil pred 11 leti.

Preizkušnja se bo začela ob 10.50, najboljše pa v cilju pričakujejo okoli 17. ure.