Roglič dobro odpeljal drugi del kronometra, Belgijec razred zase

Kolesarstvo 5. Jun 202414:45 > 17:18 1 komentar
Primož Roglič

Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step) je zmagovalec četrte etape dirke po Dofineji. Belgijec je bil razred zase na 34,4 kilometra dolgem kronometru. Primož Roglič je po slabšem začetku odlično odpeljal drugi del in v cilj prišel na tretjem mestu.

Remco Evenepoel je znova zablestel na kronometru. Svetovni prvak v vožnji na čas je tako prišel do etapne zmage, potem ko je aprila padel in se poškodoval na dirki po Baskiji.

Odlično predstavo je prikazal tudi Joshua Tarling. Britanec je etapo končal na drugem mestu.

Primož Roglič je v cilj prišel na tretjem mestu, 39 sekund za Belgijcem.

Derek Gee (Israel-Premier Tech), vodilni na dirki pred četrto etapo, je za Evenepoelom zaostal 1:25 in izgubil rumeno majico.

Četrta etapa je pričakovano pošteno premešala karte. Novi vodilni na dirki je tako Belgijec, drugo mesto, z zaostankom 33 sekund, pa zaseda slovenski kolesarski as.

“Zelo sem ponosen in srečen, prav tako pa je lahko ponosna tudi ekipa okoli mene, moja družina in sodelavci, ki so me podpirali. Pot je bila precej dolga – tri tedne skoraj brez kolesa in nato le štiri tedne treninga, zato je že to, da sem na tej ravni, dober znak v smeri Toura in moje priprave. Lahko sem samo srečen in ponosen na to, kar sem danes naredil. Zdaj gremo iz dneva v dan in videli bomo, kaj lahko dosežemo na tej dirki,” je po etapi za organizatorje dejal Evenepoel.